Ranking kredytów konsolidacyjnych 2020 – najlepsze oferty

0

Konsolidacja kredytów to dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają różne rodzaje zobowiązań w kilku bankach. Konsolidacja umożliwia m. in. poprawę sytuacji finansowej dzięki obniżeniu wartości miesięcznych rat. Wiele ofert pozwala także na pozyskanie dodatkowej gotówki, która może zostać wydana na dowolnie wybrany cel. 

Jak wybrać najlepszą ofertę kredytu konsolidacyjnego?

Szukając kredytu konsolidacyjnego należy zwrócić uwagę przede wszystkim na koszty kredytowania. Analizując oferty banków najlepiej porównywać rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO) kredytu. Ten wskaźnik uwzględnia takie koszty jak prowizje, marże banków i inne opłaty.

Jednak warto zauważyć, że RRSO jest ustalana indywidualnie dla konkretnego przypadku. Wysokość RRSO zależy od zdolności kredytowej kredytobiorcy oraz warunków kredytowania. Dlatego ciężko jest podać wysokość RRSO dla ogólnej oferty kredytu. Szybciej można porównać rzeczywistą roczną stopę oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu kredytu – który banki często podają na swoich stronach. Inną możliwością jest sprawdzenie RRSO przy staraniu się o kredyt. Bank ma obowiązek przedstawić RRSO w przygotowanej dla nas prezentacji oferty. Takie informacje znajdziemy w formularzu informacyjnym kredytu.

RRSO jest to całkowity koszt kredytu, który ponoszony jest przez kredytobiorcę, wyrażony jest jako wartość procentowa całkowitej sumy kredytu w stosunku do jednego roku. RRSO jest wystandaryzowanym wskaźnikiem kosztu kredytu, który pozwala porównywać różne oferty.

Na wysokość RRSO wpływa:

 • kwota kredytu,
 • prowizję na udzielenie kredytu,
 • oprocentowanie nominalne kredytu w skali roku,
 • pozostałe koszty (np. opłata przygotowawcza),
 • rodzaj i ilość rat w roku.

Oprócz tego, należy sprawdzić formalności, z jakimi wiąże się zaciągnięcie kredytu np. należy dowiedzieć się jakiego zabezpieczenia wymaga od nas bank. Jako zabezpieczanie może być wymagane ustanowienie hipoteki. Porównując kredyty konsolidacyjne warto zwrócić uwagę na sposób wnioskowania o kredyt. Najlepiej wybierać oferty, o które można ubiegać się przez Internet, za pomocą wniosków online. Usprawnia to cały proces przyznawania kredytu.

Zalety konsolidacji kredytów

Konsolidacja zobowiązań to korzystne rozwiązanie dla osób ponadprzeciętnie zadłużonych. Konsolidacja kredytów pozwala połączyć wszystkie nasze zobowiązania w jeden kredyt spłacany w jednym banku. Przynosi to wiele korzyści zadłużonej osobie. Do najważniejszych zalet zaciągania kredytów konsolidacyjnych możemy zaliczyć:

 • obniżenie miesięcznego kosztu spłaty zobowiązań,
 • jedna, niższa miesięczna rata,
 • możliwość wydłużenia okresu spłaty,
 • możliwość pozyskania dodatkowej gotówki na dowolnie wybrany cel,
 • dostosowanie terminu spłaty kredytu do osobistych preferencji,
 • w krytycznych sytuacjach możliwość wyjścia ze spirali zadłużenia.

Kredyt konsolidacyjny to korzystne rozwiązanie dla osób posiadających kilka zobowiązań w różnych bankach. Warto z niego skorzystać, aby ograniczyć miesięczne koszty kredytów oraz poprawić zdolność do regulowania zobowiązań w terminie.

Najlepsze oferty kredytów konsolidacyjnych – 2020

Zestawienie zawiera najlepsze oferty kredytów konsolidacyjnych, które są dostępne online. Informacje i charakterystyki poszczególnych ofert zostały zaczerpnięte z oficjalnych stron banków. Przy tworzeniu zestawienia braliśmy przede wszystkim pod uwagę najważniejsze parametry ofert wpływające na atrakcyjność poszczególnych kredytów, w tym m.in.:

 • maksymalny okres kredytowania,
 • maksymalną kwotę kredytu,
 • promocyjne warunki oferty.

BankOkresMax kwotaZalety ofertySzczegóły
do 10 lat300 000 zł– Wypłata gotówki nawet w 1 dzień od chwili złożenia wniosku
– Maksymalnie 50-krotność zarobków brutto
do 12 lat200 000 zł– Dodatkowa gotówka na inne wydatki
– Okres kredytowania do 12 lat
– Decyzja kredytowa w 1 dzień
do 10 lat200 000 zł– Do 200 000 zł bez zabezpieczeń i poręczycieli
– Formalności ograniczone do minimum, kredyt można zaciągnąć nie wychodząc z domu
do 10 lat120 000 zł– Możliwość ubiegania się o dodatkową kwotę kredytu
– Wakacje kredytowe do 3 miesięcy
– Do 24 000 zł bez zaświadczeń
do 30 latdo 80% wartości nieruchomości– Kredyt wymaga zabezpieczenia hipoteką
– Akceptacja wielu różnych źródeł dochodu

Co analizować szukając kredytu konsolidacyjnego?

PROWIZJA ZA UDZIELENIE KREDYTU
OPROCENTOWANIE KREDYTU
MAKSYMALNA KWOTA KREDYTU
OKRES KREDYTOWANIA
RODZAJE KONSOLIDOWANYCH ZOBOWIĄZAŃ
RODZAJE KREDYTÓW KONSOLIDACYJNYCH
FORMALNOŚCI
WARUNKI PROMOCYJNE
Ranking kredytów konsolidacyjnych 2020 – najlepsze oferty
4.6 (92.4%) 50 votes