Zmiany w ofercie Pekao SA – nowy rachunek osobisty i BLIK w aplikacji mobilnej

0

Peako SA – jeden z największych banków w Polsce – postanowił odświeżyć swoją ofertę dla klientów detalicznych. W ofercie pojawiło się nowe konto osobiste i rachunek oszczędnościowy. Bank wprowadził także konto dla osób poniżej 26. roku życia oraz w końcu udostępnił możliwość płacenia BLIKiem.

Bank Pekao postanowił zrobić remanent w swojej ofercie. Zamiast dotychczasowych czterech rachunków osobistych zaproponował jeden – Konto Przekorzystne. Nowe konto ma zastąpić Eurokonto Intro, Eurokonto Kieszonkowe, Eurokonto Mobilne i Eurokonto Aktywne Plus

Pekao tym samym poszedł w ślady innych banków, które uprościły ofertę i pozostawiły jeden rachunek dla wszystkich klientów detalicznych – darmowy po spełnieniu odpowiednich warunków.

Warunki Konta Przekorzystnego

Standardowa opłata za prowadzenie Konta Przekorzystnego wynosi 6 zł miesięcznie. Dodatkowo bank może pobrać opłatę za korzystanie z karty płatniczej – miesięczny koszt to 3 zł. Prowizji można uniknąć, jeśli w ciągu miesiąca zapewnimy wpływy na konto w wysokości min. 500 zł oraz wykonamy jedną transakcję bezgotówkową kartą (lub aplikacją mobilną PeoPay). Spełnienie warunków bezpłatności konta będzie oznaczało także dwie darmowe wypłaty gotówki w ciągu miesiąca ze wszystkich krajowych bankomatów.

Za kolejne wypłaty gotówki z bankomatów w kraju będzie obowiązywać 2 proc. prowizji od wypłacanej kwoty – ale nie mniej niż 5 zł. Własne bankomaty Pekao pozostaną darmowe.

Konto Przekorzystne jest również oferowane w wersji „młodzieżowej”. Klienci poniżej 26. roku życia mogą liczyć na korzystniejsze warunki niż osoby powyżej tego wieku. Konto dla młodszych klientów jest całkowicie darmowe i nie wymaga spełniania żadnych dodatkowych wymogów. Osoby mające mniej niż 26 lat nie poniosą opłaty za prowadzenie konta, korzystanie z karty debetowej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów – w tym tych za granicą. Bezpłatne będzie także ustawienie zlecenia stałego i polecania przelewu. Standardowe opłaty wynoszą odpowiednio 50 gr i 2 zł.

Pod tym adresem znajdziecie szczegółową tabelę opłat i prowizji – a tutaj złożycie wniosek o nowy rachunek w Pekao.

Rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem 2,7 proc. w skali roku

Przy okazji dużych zmian w swojej ofercie, Pekao przygotowało również zachęty dla nowych klientów. M.in. wprowadzono nowy rachunek oszczędnościowy z atrakcyjnym oprocentowaniem wynoszącym 2,7% w skali roku. Z promocyjnej oferty konta oszczędnościowego można skorzystać do końca pierwszego półrocza 2018 r. – czyli do 30 czerwca.

Jeśli otworzymy rachunek oszczędnościowy w tym okresie, to podwyższone oprocentowanie zostanie zagwarantowane przez 180 dni od założenia konta. Maksymalna kwota, jaką można wpłacić dla takiego oprocentowania, to 10 tys. zł. Bank stawia jednak dodatkowe warunki. Osoby, które chcą skorzystać z promocyjnej oferty nie mogły posiadać żadnej umowy z Pekao do 31 grudnia 2017 r. Alternatywą jest spełnienie drugiego, nieco bardziej skomplikowanego warunku czyli:

  • w dniu przystąpienia do promocji jesteśmy posiadaczem konta osobistego, ale nie posiadaliśmy konta Dobry Zysk w okresie 1.07.2017 – 31.12.2017 albo średniomiesięczne saldo na tym koncie wyniosło mniej, niż 50 zł

Tutaj zamieszczam regulamin promocji związanej z rachunkiem oszczędnościowym

100 zł zwrotu za opłatę rachunku za telefon z Konta Przekorzystnego

Pekao postanowił zorganizować jeszcze jedną promocję, w której mamy możliwość otrzymania zwrotu za opłatę rachunku telefonicznego – maksymalnie 100 zł. W tym celu należy ustawić polecenie zapłaty. Dzięki temu rachunek za telefon zostanie automatycznie opłacony ze środków znajdujących się na naszym koncie w Pekao. Bank w zamian za wykonie tej czynności zwróci nam 7% kwoty rachunku za telefon. Maksymalny zwrot może wynieść 100 zł wciągu 12 miesięcy od aktywowania polecenia zapłaty. Oznacza to, że opłacając rachunek za telefon, miesięcznie możemy zyskać nieco ponad 8 zł. Z prostej matematyki wynika, że nasz rachunek za telefon w optymalnym wariancie musi wynieść ok. 120 zł w ciągu miesiąca.

Dodatkowo, należy spełnić kilka mniej lub bardziej skomplikowanych warunków, których nie będę przytaczał z racji tego, że cała promocja jest mało atrakcyjna. Jeśli chcecie sprawdzić szczegóły, to polecam regulamin tej promocji pod tym linkiem.

BLIK w aplikacji Pekao PeoPay

BLIK to system płatności mobilnych, który w naszym kraju zyskuje coraz większą popularność. Większość banków chcących być na bieżąco z „innowacjami” umożliwia korzystanie z BLIKa. Do tej grupy dołącza teraz Bank Pekao SA. BLIK ma być dostępny w aplikacji PeoPay w II kwartale 2018 roku. Dzięki temu klienci Pekao będą mogli płacić BLIKiem w sklepach i internecie, wypłacać środki z bankomatów oraz dokonywać płatności w modelu one click.

Pekao zapowiedział, że jako pierwszy bank w Polsce udostępni płatności cykliczne BLIKiem. W dalszej kolejności ma zostać udostępniona możliwość przelewania środków na numer telefonu odbiorcy (przelewy P2P). Pełne wprowadzenie BLIKa nastąpi do końca III kwartału 2018 r.

Dzięki udostępnieniu BLIKa przez Pekao dostęp do usługi będzie mieć 96 proc. użytkowników aplikacji mobilnych banków.

Obecnie z BLIKa korzysta 6,1 mln klientów polskich banków. W 2017 roku BLIKiem wykonano 33 miliony transakcji o łącznej wartości 4,5 miliona złotych. 70% wszystkich transakcji to płatności w sklepach internetowych.

Obecnie BLIK jest dostępny w 10 bankach. Są to: PKO BP, BZ WBK, mBank, Alior Bank, ING Bank Śląski, BGŻ BNP Paribas, Bank Millennium, Getin Bank, T-Mobile Usługi Bankowe i Orange Finanse.

Przelewy na nr telefonu umożliwia 6 banków: PKO BP, BZ WBK, mBank, Alior, ING, Millennium.

Komentowanie zamknięte do odwołania