Złe wiadomości dla klientów PKO BP – nadchodzą podwyżki opłat

0

Już 4 sierpnia zacznie obowiązywać nowy cennik dla klientów detalicznych w PKO BP. Klienci tego banku będą musieli zapłacić więcej za korzystanie z konta i za posiadanie karty płatniczej.

Nowy cennik będzie obowiązywał od 4 sierpnia 2018 r. Zmian jest bardzo dużo, część z nich to tylko kosmetyka, jednak ilość nowości zawiera się w 170 stronach. Informację na temat dokładnych zmian klienci PKO BP otrzymają na trwałym nośniku – czyli płycie CD. Bank musi przesłać nowy cennik do 4 czerwca. Tutaj tylko pobieżnie przedstawimy najważniejsze zmiany.

Konto za Zero

Sztandarowe Konto za Zero obecnie kosztuje 6,90 zł miesięcznie. Po zmianach koszt ten wyniesie 8 zł na miesiąc. Opłaty można uniknąć, jeśli w ciągu miesiąca wykona się transakcje bezgotówkowe na min. 300 zł. Do zwolnienia z opłaty uznawane będą także płatności BLIKiem – co jest kolejną nowością, która będzie obowiązywać od 4 sierpnia.

Konto dla Młodych

W przypadku Konta dla Młodych opłata za posiadanie karty obecnie wynosi od 0 zł do 5 zł – w zależności od liczby wykonanych transakcji. W nowym cenniku będzie obowiązywać opłata 0 zł lub 5 zł. Aby nie zapłacić 5 zł, należy wykonać przynajmniej 4 transakcje bezgotówkowe w ciągu miesiąca.

Konto Aurum

Zmiany obejmą również ofertę bankowości osobistej dla zamożnych klientów. Posiadacze Konta Aurum będą musieli zapłacić 40 zł zamiast 30 zł za prowadzenie konta. Klienci PKO zostaną zwolnieni z tej opłaty, jeśli zapewnią wpływy na min. 9 tys. zł lub utrzymają średnie saldo depozytów na kwotę 150 tys. zł.

Powiadomienia SMS

Od 4 sierpnia obowiązywać będą wyższe opłaty za powiadomienia SMS. Zamiast 20 lub 25 gr za jednego SMSa, klienci PKO zapłacą 30 gr. Bank zachęca do korzystania z aplikacji mobilnej, w której stan konta lub historię transakcji sprawdzimy za darmo.

Przelewy z kont oszczędnościowych

PKO wyrówna opłaty za przelewy wewnętrzne i zewnętrzne z rachunków oszczędnościowych. Pierwszy przelew w miesiącu będzie darmowy. Kolejne to koszt 9,99 zł. Darmowe przelewy krajowe będą możliwe w przypadku Pierwszego Konta Oszczędnościowego.

Karty walutowe dla wszystkich

Wyższe opłaty to niejedyne zmiany w ofercie PKO BP. Bank wprowadza nowe karty wielowalutowe.

W tej chwili z tego typu „plastików” mogą korzystać tylko zamożniejsi klienci banku. Od 4 sierpnia wszystkie karty debetowe wydawane w złotych będą mogły być podpięte pod rachunek walutowy. Dzięki temu zwykli klienci detaliczni zyskają funkcję wielowalutowości.

 

Komentowanie zamknięte do odwołania