Volkswagen Bank zamyka konta osobiste klientów detalicznych – dziś ostatni dzień na wycofanie oszczędności

0

Volkswagen Bank 30 listopada 2017 r. kończy obsługiwać klientów detalicznych w naszym kraju. Do tego czasu wygasną umowy o prowadzenie kont osobistych. Jeśli ktoś posiada tam rachunek bankowy, powinien zainteresować się sprawą, gdyż po tym dniu środki pieniężne zostaną zablokowane. Osoby, które nie zdążą przenieść oszczędności będą musiały liczyć się z utrudnieniami.

W sierpniu br. Volkswagen Bank oficjalnie poinformował, że w najbliższym czasie ma zamiar skupić się na obsłudze klientów biznesowych. Z tego powodu, 30 listopada 2017 r. o godz. 20 środki znajdujące się na kontach osobistych klientów indywidualnych zostaną zablokowane. Bank zachęca do nieczekania na ostatnią chwilę i wcześniejszą wypłatę środków. Po tym terminie, oszczędności będzie można odzyskać poprzez wysłanie pisemnej dyspozycji za pomocą poczty. Od 1 grudnia 2017 r. klienci Volkswagen Banku stracą dostęp do bankowości internetowej. Do niedawna bank obsługiwał 30 tys. zł klientów indywidualnych.

Klienci indywidualni mogą wcześniej podać nr konta w innym banku i wydać dyspozycję przelewu. Sam Volkswagen Bank zachęca do skorzystanie z oferty eurobanku i przeniesienia właśnie tam swoich oszczędności. Eurobank przygotował w związku z tym promocję, gdzie nowi klienci przechodzący z Volkswagen Banku mogą otrzymać (niby) korzystniejsze warunki konta Active oraz lepsze oprocentowanie na lokacie.

  • 0 zł za prowadzenie konta Active i korzystanie z karty płatniczej w pierwszym roku (później 9 zł opłaty za konto lub 0 zł pod warunkiem, że na konto wpłynie min. 1500 zł miesięcznie; 4,9 zł za opłaty za kartę lub 0 zł pod warunkiem, że wykonami transakcje kartą na min. 400 zł)
  • możliwość otworzenia lokaty 3-miesięcznej z oprocentowaniem 2,5% do 50 000 zł

Nie nazwalibyśmy tego jakąś specjalną promocją…

Jeśli szukacie korzystniejsze oferty rachunku osobistego, to zachęcamy sprawdzić nasz aktualny ranking kont bankowych.

Komentowanie zamknięte do odwołania