Ranking kredytów samochodowych – grudzień 2019

0

Część z nas nie może pozwolić sobie na zakup samochodu za gotówkę, ponieważ nie posiada odpowiednich oszczędności na taki wydatek. W takiej sytuacji mamy dwie możliwości: możemy kupić auto na kredyt lub skorzystać z leasingu. Wiele osób udaje się do banku i stara się o kredyt na zakup wymarzonego samochodu. Przed zaciągnięciem kredytu należy przeanalizować oferty banków i porównać je pod względem atrakcyjności  warunków.

Poniżej przedstawimy porównanie ofert oraz kilka porad, jak wybrać najlepszy kredyt. W naszym rankingu prezentujemy wybrane kredyty bankowe, które można przeznaczyć na zakup samochodu. Ranking kredytów samochodowych - najtańsze kredyty

Jeśli interesują cię oferty leasingu – polecamy sprawdzić naszą analizę pod tym linkiem.

Czym kierować się przy wyborze kredytu samochodowego?

O opłacalności oferty kredytu samochodowego decyduje kilka czynników. Jedną z ważniejszych kwestii w kontekście starania się o kredyt jest wartość samochodu. Duże znaczenie ma wiek auta – banki także biorą to pod uwagę udzielając kredytu. Oprócz tego, należy zwrócić uwagę na ogólne warunki kredytu, czyli: okres spłaty kredytu oraz wysokość wkładu własnego.

Czynniki kształtujące koszt kredytu samochodowego
 • Wartość samochodu
 • Wiek auta – starszy samochód oznacza wyższe koszty odsetkowe
 • Okres kredytowania – im dłuższy okres kredytowania, tym większe koszty ponosi kredytobiorca
 • Wkład własny – większy wkład własny oznacza niższe odsetki od kredytu

Najlepsze kredyty samochodowe – grudzień 2019

Poniższy ranking zawiera najatrakcyjniejsze oferty kredytów bankowych, które można przeznaczyć na zakup samochodu. W tabeli można znaleźć informacje na temat okresu kredytowania oraz maksymalnej kwoty kredytu. Orientacyjnie podane zostało również wysokość oraz rodzaj oprocentowania (stałe lub zmienne). Więcej wiadomości można uzyskać sprawdzając szczegóły oferty. Aktualnie, najlepsze kredyty oferują mniejsze banki, które walczą o klientów niskimi marżami.

Kredyt w BNP Paribas

 

Wysokość oprocentowania: 4,44% – 9,99% (stałe)

Okres kredytowania: do 10 lat

Maksymalna kwota: do 200 tys. zł

Zalety:

 • Akceptacja wszystkich źródeł dochodu
 • Udzielenia kredytowania na nowe i używane samochody
 • Wstępna decyzja przez telefon

 

Kredyt w Santander Bank Polska

Wysokość oprocentowania: od 3,99% (zmienne)

Okres kredytowania: do 10 lat

Maksymalny depozyt: od 20 tys. zł do 230 tys. zł

Zalety:

 • Możliwość zawarcia umowy bez wychodzenia z domu – w ciągu 24h
 • Prosta i szybka weryfikacja
 • Minimalny dochód przy przyznawaniu kredytu wynosi 2 500 zł

 

Kredyt w PKO BP

Wysokość oprocentowania: do 9,99% (zmienne)

Okres kredytowania: do 8 lat

Maksymalna kwota: do 120 tys. zł

Zalety:

 • Kredyt do 24 tys. zł jest udzielany bez zaświadczeń
 • Wypłata gotówki nawet w dniu złożenia wniosku

 

Kredyt w Alior Bank

Wysokość oprocentowania: do 9,99% (zmienne)

Okres kredytowania: do 5 lat

Maksymalna kwota: do 200 tys. zł

Zalety:

 • Prowizja kredytu wynosi 0%
 • Zwrot wszystkich odsetek jeśli pożyczka zostanie spłacona w 6 miesięcy

 

Kredyt w Bank Millennium

Wysokość oprocentowania: do 7,99%

Okres kredytowania: do 5 lat

Maksymalna kwota: do 15 tys. zł

Zalety:

 • Jeżeli w ciągu 30 dni po zawarciu umowy znajdziemy tańszą ofertę dla tej samej kwoty i okresu kredytowania – bank obniżymy oprocentowanie i zwrócimy różnicę zapłaconych odsetek.
 • Wykupienie ubezpieczenia i założenie konta obniża oprocentowanie
 • 100 zł raty za każde 5000 zł pożyczki

 

Pożyczka gotówkowa z parabanku

Pożyczka Motokasa.eu

Wysokość oprocentowania: 10%

Okres kredytowania: do 3 lat

Maksymalna kwota: do 15 tys. zł

Zalety:

 • Minimalne wymagania, bez dodatkowych zaświadczeń
 • Miesięczna rata dla pożyczki na 15 tys. zł przez 3 lata wyniesie 900 zł

 

Ranking kredytów samochodowych – pełne zestawienie

W naszym zestawieniu przedstawione są zarówno oferty kredytów stricte udzielanych na zakup samochodu jak i standardowych kredytów gotówkowych przeznaczanych na dowolny cel. W analizie podany jest maksymalny okres kredytowania, maksymalna kwota kredytu oraz wysokość oprocentowania nominalnego. Część ofert posiada oprocentowanie stałe. Warto zaznaczyć, że ostateczne warunki kredytu są ustalane indywidualnie dla każdego klienta i zależą w głównej mierze od zdolności i historii kredytowej.

Nazwa bankuOkres kredytowaniaMax kwota kredytuOprocentowanie nominalneDodatkowe informacje
Alior Bankdo 5 latdo 200 tys. złdo 9,99%Gwarancja najniższej raty pożyczki w porównaniu do innych banków
BNP Paribasdo 10 latdo 500 tys. złod 5,49%Gwarancja niezmienności raty – stała rata przez cały okres kredytowania
Santander Bankdo 10 latdo 150 tys. złod 4,99 do 10%Promocyjna prowizja w wysokości 6,49% (standardowa 9,99%)
Citi Handlowydo 8 latdo 150 tys. złod 4,99% do 10 % (zmienne)Minimalny dochód kredytobiorcy wymagany przez bank to 1500 zł netto dla zatrudnionych
Credit Agricoledo 10 latdo 150 tys. zł4,99%Wyższa kwota kredytu ze współkredytobiorcą
Eurobankdo 9 latdo 120 tys. złod 7,5% do 10%Kredyt można spłacać bez prowizji we wpłatomatach i placówkach eurobanku
Getin Bankdo 12 latdo 110% wartości samochoduod 4,99% – do maks. 9,99%Bank kredytuje dodatkowe wyposażenie auta
ING Bank Śląskido 8 latdo 160 tys. złod 7,79% do 8,99%Prowizja może wynieść nawet 0%
Inbankdo 6 latdo 50 tys. zł6,99%Kredyt udzielany osobom z niską zdolnością kredytową – 100% online
mBankdo 8 latdo 150 tys. zł7,99%0 zł za wydłużenie okresu kredytowania
Millennium Bankdo 5 latdo 15 tys. złdo 7,99%Oprocentowanie stałe może zostać obniżone do 3%, a prowizja do 2% przy kredycie na okres 1 roku
Pekao S.A.do 7 latdo 200 tys. zł8,99% (zmienne)Pierwsze 3 miesiące bez rat
PKO BPdo 10 latdo 120 tys. zł8,88% – do 9,99% (zmienne)Do kwoty 30 tys. zł kredyt udzielany jest bez zaświadczeń
Toyota Bankdo 8 latdo 150 tys. złod 5,99% do 9,49%Oferta dostępna dla samochodów do 15 lat;
Bank obniży oprocentowanie kredytu po dostarczeniu przez Klienta dokumentów potwierdzających ustanowienie zabezpieczeń kredytu

 

Warto zwrócić uwagę na dwie kwestie, jeśli chodzi o oprocentowanie kredytów. Zaprezentowane stawki są wartościami nominalnymi, podawanymi w skali roku. Nie oznacza to, że całkowite koszty kredytu wynoszą tyle, ile wynosi oprocentowanie nominalne. Oprocentowanie jest podawane orientacyjnie i zależy przede wszystkim od oceny zdolności kredytowej danego kredytobiorcy. Na koszty kredytu wpływ mają również: prowizja za udzielenie kredytu, opłaty związane z zaciągnięciem kredytu (np. prowizja od przedterminowej spłaty). Z tego względu, lepiej analizować rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO), która jest indywidualnie ustalana dla konkretnej oferty kredytu (ta sama oferta kredytu może się różnić kosztami w zależności od terminu spłaty; wysokości kredytu; zdolności kredytowej kredytobiorcy oraz wielu innych czynników, które są wyszczególnione w umowie kredytowej).

Należy również zauważyć, że banki oferują kredyty ze zmiennym i stałym oprocentowaniem. Zmienne oprocentowanie zwiększa ryzyko stopy procentowej – co w praktyce oznacza, że klient musi liczyć się ze wzrostem (lub też spadkiem) kosztów kredytu, w zależności od zmiany stóp procentowych w Polsce.

W tej chwili stopy procentowe znajdują się na rekordowo niskich poziomach. Obecnie główna stopa procentowa wynosi 1,5% i wszystko wskazuje na to, że w ciągu całego 2019 roku – a i być może 2020 r. –  pozostanie na niezmienionym poziomie. Wszystko zależy od poziomu inflacji w naszym kraju, która w ostatnich miesiącach oscyluje w okolicach ok. 2 – 3 proc. Jeśli inflacja trwale wzrośnie powyżej 3-4% rok do roku, można spodziewać się wzrostu stóp procentowych.

Wybór banku

Ranking kredytów samochodowych - 2017Szukając oferty kredytu samochodowego możemy skupić się na ofercie wszystkich banków lub też sprawdzić propozycje banków marek samochodowych (Toyota Bank, Volkswagen Bank). Na pewno opłaca się przestudiować ofertę banku, w którym posiadamy rachunek osobisty. Banki faworyzują stałych klientów, którzy wykazują  systematyczne wpływy na koncie. W takim przypadku być może moglibyśmy liczyć na niższe oprocentowanie. Jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, iż kupując samochód marki Toyota, kredyt w Banku Toyoty może okazać się najkorzystniejszy. Należy więc pamiętać, żeby sprawdzać oferty banków tych marek, którymi zakupem jesteśmy zainteresowani.


W jakiej walucie zaciągać kredyt?

Innym aspektem, który należy przeanalizować jest waluta, w jakiej będzie denominowany kredyt. Na rynku istnieją kredyty samochodowe w obcych walutach. M.in. do niedawna były popularne kredyty we frankach szwajcarskich. W tej chwili większość banków odchodzi od oferowania takich kredytów. Zwłaszcza po ostatnich zawirowaniach na rynku walutowym i dużej aprecjacji franka szwajcarskiego. Ten rodzaj kredytów stał się mało opłacalny. Warto również w tym miejscu, przypomnieć zasadę; aby zadłużać się w walucie, w której zarabiamy. Unikamy wtedy ryzyka kursowego i potencjalnych strat.

Zabezpieczanie kredytu samochodowego

Przy zaciąganiu kredytu na zakup samochodu, bank będzie wymagał od nas przedstawienia odpowiedniego zabezpieczenie. Takim zabezpieczaniem kredytu samochodowego jest najczęściej cesja prawa z polisy autocasco lub przewłaszczenie. Zazwyczaj w takiej sytuacji bank udzielający nam kredytu posiada 49% praw do samochodu i bez jego wiedzy nie można za wiele zrobić. Jeśli samochód zostanie skradziony lub ulegnie zniszczeniu – środki pieniężne z AC zostają w pierwszej kolejności przekazane na spłatę kredytu. Przewłaszczenie samochodu, czyli przejęcie auta przez bank następuje w momencie kiedy kredytobiorca przestaje spłacać kredyt samochodowy.

Na jaki okres otrzymamy kredyt na samochód?

Ranking kredytów samochodowychBanki w Polsce przeważnie oferują kredyty na okres do 10 lat, jeśli chodzi o nowy samochód. W przypadku starszego auta jest to krótszy okres – na 7-8 lat. Łączny maksymalny okres (wiek samochodu + okres spłaty kredytu) wynosi w przypadku kredytów samochodowych 15 lat. Zdarzają się jednak oferty kredytów samochodowych, których oprocentowanie jest niezależne od okresu kredytowania. Jeśli tak nie jest – działa zasada, że im dłuższy okres spłaty kredytu, tym wyższe koszty poniesie kredytobiorca.

Podsumowując, kredyty samochodowe to dobry sposób na sfinansowanie zakupu auta. Przed wyborem oferty, należy sprawdzić warunki stawiane przez banki. Warto porównać oprocentowanie, okres kredytowania oraz wysokość wkładu własnego. Dobrze jest również zastanowić się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia. Powiększy to koszty kredytowania, ale z drugiej strony zabezpieczy nas przed nieprzewidzianymi zdarzeniami utrudniającymi spłatę kredytu (np. utrata pracy, przewlekła choroba).

Ranking kredytów samochodowych – grudzień 2019
4.4 (88.89%) 99 votes

 

Komentowanie zamknięte do odwołania