Pułapki czyhające na nas w promocyjnym kredycie gotówkowym

0

Każdy z nas czasami potrzebuje zastrzyku gotówki. Nie zawsze jesteśmy w stanie zaoszczędzić a czasem wydatki stają się tak niespodziewane i zaskakują nas w najbardziej nieodpowiednim momencie. Z pomocą wychodzą nam banki proponując swój produkt, jakim jest kredyt gotówkowy. Podpisując umowę z bankiem trzeba koniecznie przeanalizować wszelkie koszty kredytu, ponieważ pozornie tani, okazyjny czy promocyjny kredyt gotówkowy może okazać się w rzeczywistości szczególnie drogi.Kredyt samochodowy

Jak zatem chronić się przed dużymi, ukrytymi kosztami kredytu?

Poszukiwania kredytu zacznijmy od własnego banku. Jesteśmy tam znani i może znajdą jakąś specjalna ofertę dla nas. Nic na słowo. Koniecznie trzeba żądać wydruku dokładnej symulacji kredytu i kosztów z nim związanych. Nie kierujmy się reklamami. W reklamach kredyty gotówkowe ukazane są w jak najlepszym świetle. Istnieją niedopowiedzenia i niedomówienia. Pamiętajmy również o zasadzie, że im dłuższy czas kredytowania tym kredyt będzie droższy. Raty tylko z pozoru wydają się być niższe. Po podsumowaniu całości dopiero widzimy ile dany kredyt nas kosztuje. Sprawdzajmy sposób naliczania odsetek. Przyjaznym sposobem na naliczanie odsetek jest to, w którym bank nalicza oprocentowanie raz na miesiąc od ciągle malejącej raty pożyczki.

Zwróćmy uwagę na prowizję od kredytu. Jest ona pobierana jednorazowo i najbardziej odczuwalna przy kredycie krótkoterminowym. Nie może być ona wyższa niż pięć procent. Obowiązkowe ubezpieczenie wpychane nam przez banki na wypadek utraty życia czy zdrowia podwyższają naszą ratę kredytu. W ten sposób banki zarabiają na nas więcej. Obowiązkowe założenie konta to również dodatkowy zarobek dla banku a dla nas niekoniecznie dobra oferta. Choć ma służyć jedyne dla wygody klienta w spłacaniu rat kredytu może okazać się, że generuje dodatkowe koszty, na przykład za wydane do konta karty. Zazwyczaj za nie musimy płacić.

Uważny nie traci

Choć banki i inne instytucje finansowe łatwo i chętnie udzielą nam kredyt gotówkowy, jeszcze chętniej na nas zarobią. Co gorsze nie zawsze grają z nami fair, ukrywając opłaty czy wpychając nam niepotrzebne generujące koszty inne, dodatkowe i nieobowiązkowe produkty bankowe. Możemy ich uniknąć uważnie studiując lekturę obowiązkową jakom jest umowa. Nim zabierzemy się do jej podpisania przeanalizujmy każdy jej punkt a o rzeczy, które są dla nas niejasne zapytajmy pracownika banku. O wszelkie wątpliwości pytajmy. Nie bójmy się zadawać pytań.

Komentowanie zamknięte do odwołania