Przydatne narzędzia internetowe do wyboru najlepszej lokaty

0

Podjęcie decyzji o umieszczeniu pieniędzy na lokacie bankowej, wiąże się z koniecznością dokonania wyboru najlepszej oferty. Duża liczba banków, a także oferowanych przez nie produktów oszczędnościowych powoduje, że taki wybór nie jest prostą sprawą. Na szczęście istnieją bardzo przydatne i proste narzędzia umożliwiające porównanie lokat, które w dodatku są całkowicie darmowe i dostępne w Internecie.shutterstock_138057131

Ranking lokat – dzięki niemu znajdziesz najlepszą ofertę

Wielu ludzi przeraża myśl o mozolnym odwiedzaniu stron internetowych poszczególnych banków i zapoznawanie się z ich ofertami lokat. Taki sposób nie tylko jest czasochłonny, ale w dodatku nie gwarantuje znalezienia faktycznie najkorzystniejszej oferty. Zawsze istnieje ryzyko, że pominie się jakiś bank lub nie doczyta o jakiejś promocji. Ryzyko to eliminuje niemal w 100% ranking lokat online, czyli zestawienie aktualnych ofert bankowych produktów oszczędnościowych. Zestawienie takie ma zazwyczaj formę bardzo czytelnej i przejrzystej tabeli, która zawiera następujące informacje:

  • Nazwę banku
  • Nazwę oferty
  • Oprocentowanie lokaty
  • Okres obowiązywania lokaty
  • Wysokość minimalnego i maksymalnego wkładu
  • Warunki szczegółowe umowy (dotyczące np. do kogo skierowana jest oferta lub tego, czy otwierając lokatę należy skorzystać z dodatkowych produktów banku)

Dobry ranking depozytów bankowych powinien uwzględniać aktualnie obowiązujące promocje i oferty wszystkich banków, zaś najlepsze lokaty prezentować na szczycie tabeli. Dzięki temu znalezienie najkorzystniejszej oferty odbywa się błyskawicznie! Sprawdź najlepsze lokaty bankowe w październiku 2015 na oszczednoscionline.pl.

Kalkulator lokat bankowych – on pomoże określić przyszły zysk z lokaty

Dzięki porównywarce lokat szybko można się dowiedzieć, która z nich jest aktualnie najlepsza. Jednak dla wielu osób podana wartość oprocentowania lokaty niewiele mówi. Oczywiste jest, że im wyższy procent tym lepiej, ale jak obliczyć wysokość odsetek od danego kapitału ulokowanego na określony czas? Właśnie temu służy kalkulator lokat bankowych! Wystarczy w nim uzupełnić informacje dotyczące: wielkości depozytu, okresu lokaty bankowej, sposobu kapitalizacji odsetek (najczęściej jest ona miesięczna lub liczona na koniec okresu), oprocentowania i ewentualnie podatku, by po chwili zobaczyć konkretną wartość odsetek, jakie będą osiągalne w dniu zapadalności danej lokaty.

Oba opisane wyżej narzędzia skutecznie zastępują doradcę finansowego, gdyż pozwalają nie tylko na znalezienie lokaty o najwyższym oprocentowaniu, lecz także na obliczenie rzeczywistego zysku, który osiągnie się po skorzystaniu z wybranej oferty.

Komentowanie zamknięte do odwołania