Prowadzisz firmę i potrzebujesz terminala płatniczego? Od tej pory wystarczy ci smartfon!

0

Mastercard zdecydował się przetestować w naszym kraju nowe rozwiązanie dla przedsiębiorców. Chodzi o zastąpienie terminali płatniczych smartfonami. Może to obniżyć koszty małych firm i zachęcić je do przyjmowania płatności bezgotówkowych. Na razie jednak to innowacyjne rozwiązanie pozostaje w fazie testów.

Do tej pory smartfony mogły służyć przede wszystkim jako alternatywa dla kart płatniczych. Klienci mogą z łatwością płacić zbliżeniowo smartfonami, jeśli te posiadają odpowiedni moduł NFC i dany punkt usługowo-handlowy umożliwia taką transakcję.

Mastercard zapowiedział ostatnio testy technologi umożliwiającej przyjmowanie płatności zbliżeniowych w puntach usługowo-handlowych wyłącznie przy użyciu telefonu. W ten sposób smartfon z zainstalowaną aplikacją ma zastąpić terminal płatniczy. Nowe rozwiązanie może zachęcić firmy, które do tej pory nie przyjmowały płatności bezgotówkowych do wprowadzenia tego typu transakcji.

Polska będzie pierwszym rynkiem, na którym będzie testowany ten sposób płatności. Wstępnie zapowiedziano, że w testach weźmie 200 firm z Polski. W sumie w testach MasterCard ma wziąć udział 500 przedsiębiorstw. Przedsiębiorcy, którzy zostali przyjęci do testów będą musieli tylko zainstalować odpowiednią aplikację na smartfonie. Aplikacja sprawi, że smartfon niejako stanie się terminalem płatniczym i będzie nim można przyjmować płatności zbliżeniowe.

W testach będzie wykorzystywany smartfon Samsung Galaxy S7, a maksymalna kwota płatności będzie mogła wynosić 50 zł.

Komentowanie zamknięte do odwołania