Promocje bankowe dla przedsiębiorców – jak zyskać na produktach firmowych?

0

Tak jak w przypadku ofert dla klientów detalicznych, również wśród produktów finansowych dedykowanych firmom można znaleźć promocyjne oferty. Obecnie przynajmniej kilka banków oferuje konta firmowe na promocyjnych warunkach. W zależności od promocji – oferty umożliwiają zdobycie premii pieniężnych –  za aktywne korzystanie z konta – lub np. zdobywanie bonusów za polecanie kont.

Premie pieniężne za aktywne korzystanie

Alior Bank

Alior Bank w ramach nowej promocji dla firm umożliwia przedsiębiorcom zwrot środków do 1 500 zł w ciągu 12 miesięcy. Aby móc przystąpić do akcji należy oczywiście spełnić pewne warunki. W promocji mogą wziąć udział osoby prowadzące działalność gospodarczą. Regulamin tak określa, kto może uczestniczyć w promocji:

 1. nie posiada i przed przystąpieniem do Promocji nie posiadała żadnego produktu dla przedsiębiorców i innych podmiotów w Alior Banku;
 2. w okresie Promocji złożyła Wniosek o iKonto Biznes za pośrednictwem strony internetowej Banku, otrzymała Potwierdzenie otwarcia iKonta Biznes na podany we Wniosku o iKonto Biznes adres e-mail, tym samym przystępując do Promocji i akceptując niniejszy Regulamin Promocji;
 3. w okresie Promocji zawarła z Bankiem Umowę ramową o świadczenie usług bankowych oraz prowadzenie rachunków rozliczeniowych i lokat dla przedsiębiorców i innych podmiotów.

Premie za aktywność są naliczane miesięcznie i w sumie mogą wynieść maks. 125 zł. Premie będą naliczane przez 12 miesięcy od otworzenia rachunku w Alior Banku – co może dać nawet 1 500 zł.

Zwrot środków można otrzymać za konkretne aktywności. Uczestnik promocji ma dowolność w wyborze opcji, za które może otrzymać premie. Tak wygląda zestawienie możliwych do zdobycia premii:

 • 25 zł za przelew do ZUS,
 • 25 zł za przelew do US,
 • 10 zł za przelew SEPA,
 • 10 zł za przelew natychmiastowy,
 • 10 zł za transakcję kartą,
 • 10 zł za skorzystanie z oferty terminali za pośrednictwem Alior Banku,
 • 5 zł za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku oraz
 • od 0 do 60 zł za średniomiesięczne saldo na rachunku uczestnika

Pierwszy bonus zostanie wypłacona do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym przystąpimy do promocji. Dniem przystąpienia do promocji będzie moment, w którym otrzymamy maila od Alior Banku z potwierdzeniem zawarcia umowy.

Szczegóły promocji znajdziesz pod tym linkiem.

Idea Bank

W promocji rachunku firmowego Idea Banku można zgarnąć premie do 600 zł za spełnienie warunków. Opcji na zdobywanie premii mamy klika i możemy je wybrać według naszych preferencji.

Promocja jest skierowana zarówno do nowych jak i starych klientów Idea Banku. Nowi klienci muszą prowadzić działalność gospodarczą. Drugim warunkiem jest brak zawartej umowy o rachunek Firma to ja. Aby wziąć udział w promocji, wystarczy założyć wniosek i podpisać umowę.

Premie możemy zgarniać w zamian za konkretne czynności. Premie mogą wynieść od 10 do 40 zł. Maksymalnie w ciągu miesiąca można otrzymać 50 zł. Bonusy można otrzymywać przez 12 miesięcy, co w ciągu roku daje nawet 600 zł premii.

Czynność lub transakcjaSzczegółowe warunkiWartość premii:
utrzymanie średniego miesięcznego salda na rachunku uczestnika w kwocieod 5000 do 10 000 zł10,00 zł
od 10 000,01 do 15 000 zł20,00 zł
od 15 000,01 do 30 000 zł30,00 zł
powyżej 30 000, 01 zł40,00 zł
wpłata gotówkowa we wpłatomacieod każdej wpłaty jednorazowej nie niższej niż 1000,00 zł20,00 zł
przelew do ZUS lub USod pierwszego przelewu w miesiącu, w którym przystąpiono do Promocji, dokonanego na kwotę minimum 250,00 zł30,00 zł
wystawienie i opłacenie faktury na rachunek uczestnika poprzez bankowość internetową Idea Cloudza każdą poprawnie wystawioną i opłaconą fakturę na kwotę nie niższą niż 100,00 zł20,00 zł

 

Premie są wypłacane do 10 dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu od spełnienia warunków – tutaj więcej szczegółów.

mBank

 

W promocji organizowanej przez mBank można zdobyć 150 zł premii. Jeśli już otworzymy konto mBiznes, wystarczy wykonać jeden przelew do ZUS na kwotę min. 250 zł. Trzeba to zrobić w ciągu miesiąca od otworzenia konta. Jeśli to zrobimy, 100 zł premii zostanie przelane w następnym miesiącu po miesiącu od spełnienia warunków.

Z promocji wykluczeni są:

„Uczestnikiem Promocji nie może być osoba, która przed dniem wykonania czynności opisanych w Pkt II.4 Regulaminu została zarejestrowana jako wnioskodawca w zakresie Produktu mBanku (konta mBiznes)”

„Z Promocji nie mogą skorzystać osoby, które posiadały jakikolwiek rachunek firmowy dla danego numeru NIP do dnia 28.02.2016r.”

W ramach promocji bank gwarantuje także zwolnienie ze wszystkich opłat związanych z rachunkiem firmowym przez okres 2 lat. Uczestnikom promocji przysługują darmowe przelewy, bezpłatne korzystanie z karty oraz brak opłat za prowadzenie konta i wypłaty z wybranych bankomatów (sieci mBanku, Planet Cash, Euronet, BZ WBK). Standardowa opłata za prowadzenie konta to 9 zł miesięcznie – do ominięcia przy wykonaniu przelewu do ZUS-u. Z kolei bez promocji, za korzystanie z karty zapłacimy 5 zł miesięcznie – chyba że wykonamy transakcje bezgotówkowe kartą na min. 500 zł.

Więcej szczegółów znajduje się pod tym linkiem.

Programy poleceń dla kont firmowych

Wiele banków oferuje w tej chwili programy poleceń, gdzie za skutecznie polecenie założenia w danym banku można otrzymać premie pieniężne. Poniżej zostały opisane trzy programy banków, które pojawiły się w naszym rankingu.

Alior Bank

Alior Bank prowadzi Program rekomendacyjny. Osoby posiadające konto firmowe w Aliorze, którzy polecą rachunki w tym banku, mogą zdobyć premię pieniężną. Bonusy można otrzymać za skuteczne polecenie

 • konta iBiznes – 140 zł za każde
 • konta Rachunek Firmowy – 100 zł za każdy

Dodatkowo, by móc otrzymać premię, osoba zakładające konto z polecenia musi spełnić poniższe warunki:

 • otworzyć rachunku w ciągu 30 dni od wysłania wniosku polecającego;
 • zapewnić wpływy na konto w wysokości min. 500 zł w ciągu 60 dni od daty otwarcia.

Promocja trwa do odwołania.

mBank

Polecam mBank to program poleceń organizowany przez mBank. Zarabiać można na polecaniu różnych rachunków – w tym także konta mBiznes. Za polecenie konta firmowego obecny klient może otrzymać 200 zł. Jeśli polecimy konto firmowe z usługą mKsięgowość, możemy zdobyć 300 zł za każde polecone konto. Oprócz tego, nowy klient będzie musiał wykonać w ciągu 60 dni od daty otwarcia rachunku firmowego transakcje kartą na łączną kwotę 200 zł.

Łączna wartość premii miesięcznej wypłaconej osobie polecającej nie może przekroczyć kwoty 760 zł.

Nest Bank

Nest Bank prowadzi Program Partnerski, w którym za skutecznie polecenie można zdobywać premie pieniężne. Jedno skuteczne polecenie BIZnest Konta pozwala zdobyć 85 zł. Dodatkowe warunki to:

 • zawarcia umowy o prowadzenie rachunku za pomocą Programu Partnerskiego;
 • zalogowanie się do internetowego serwisu transakcyjnego lub aplikacji mobilnej, w ciągu 60 dni od dnia otwarcia konta;
 • aktywacja karty do rachunku w terminie 60 dni od jego otwarcia.

Komentowanie zamknięte do odwołania