Promocja dla przedsiębiorców – do 1500 zł premii za aktywne korzystanie z rachunku firmowego w Alior Banku

1

Takiej promocji z tak wysoką premią jeszcze nie było. Konto dla firm Alior Banku umożliwia uzyskanie w ciągu roku  nawet do 1500 zł zwrotu środków. Należy tylko – albo aż – wykazać się aktywnością w korzystaniu z rachunku, karty i innych usług Aliora.

1500-zl-dla-firm-ikonto-biznes-alior-bank

Alior Bank w ramach nowej promocji dla firm umożliwia przedsiębiorcom zwrot środków do 1 500 zł na przestrzeni 12 miesięcy. Aby móc przystąpić do akcji należy oczywiście spełnić pewne warunki. W promocji mogą wziąć udział osoby prowadzące działalność gospodarczą. Regulamin tak określa, kto może uczestniczyć w promocji:

 1. nie posiada i przed przystąpieniem do Promocji nie posiadała żadnego produktu dla przedsiębiorców i innych podmiotów w Alior Banku;
 2. w okresie Promocji złożyła Wniosek o iKonto Biznes za pośrednictwem strony internetowej Banku, otrzymała Potwierdzenie otwarcia iKonta Biznes na podany we Wniosku o iKonto Biznes adres e-mail, tym samym przystępując do Promocji i akceptując niniejszy Regulamin Promocji;
 3. w okresie Promocji zawarła z Bankiem Umowę ramową o świadczenie usług bankowych oraz prowadzenie rachunków rozliczeniowych i lokat dla przedsiębiorców i innych podmiotów.

Akcja promocyjna trwa do 30 czerwca 2016 r. ale może zostać przedłużona (lub zakończona wcześniej). Link do wniosku można znaleźć tutaj. Szczegółowy regulamin dostępny pod tym adresem.

Za co można otrzymać premie?

Premie za aktywność są naliczane miesięcznie i w sumie mogą wynieść maks. 125 zł. Premie będą naliczane przez 12 miesięcy od otworzenia rachunku w Alior Banku – co według prostej matematyki może dać 1 500 zł.

Zwrot środków można otrzymać za konkretne aktywności. Uczestnik promocji ma dowolność w wyborze opcji, za które może otrzymać premie. Tak wygląda „cennik” Aliora:

 • 25 zł za przelew do ZUS,
 • 25 zł za przelew do US,
 • 10 zł za przelew SEPA,
 • 10 zł za przelew natychmiastowy,
 • 10 zł za transakcję kartą,
 • 10 zł za skorzystanie z oferty terminali za pośrednictwem Alior Banku,
 • 5 zł za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku oraz
 • od 0 do 60 zł za średniomiesięczne saldo na rachunku uczestnika

Pierwszy bonus zostanie wypłacona do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym przystąpimy do promocji. Dniem przystąpienia do promocji będzie moment, w którym otrzymamy maila od Alior Banku z potwierdzeniem zawarcia umowy.

25 zł za przelew do ZUS

Premia 25 zł zostanie przyznana za pierwszy przelew w miesiącu składek do ZUS na min. 250 zł. Od takiego przelewu nie będzie obowiązywać żadna opłata.

25 zł za przelew do US

Premia 25 zł za pierwszy przelew w miesiącu na rzecz Urzędu Skarbowego. Minimalna kwota musi wynieść 500 zł.

10 zł za przelew SEPA

Premię 10 zł otrzymam za pierwszy w miesiącu przelew SEPA na kwotę min. 100 euro. Posiadaczowi rachunku przysługuje 5 darmowych przelewów SEPA w ciągu miesiąca. I tutaj uwaga – przelew ma pójść z rachunku złotowego, co oznacza przewalutowanie transakcji w ramach banku. Koszty takiego przewalutowania są zwykle wyższe, niż gdybyśmy to zrobili w internetowym kantorze.

10 zł za przelew natychmiastowy

Uczestnik promocji może otrzymać 10 zł premii za pierwszy przelew natychmiastowy w miesiącu. Kwota przelewu musi wynieść co najmniej 500 zł. W ramach rachunku przysługuje nam 5 darmowych przelewów natychmiastowych w miesiącu.

10 zł za transakcję kartą

Za przynajmniej jedną transakcję kartą płatniczą wydaną do rachunku firmowego możemy otrzymać 10 zł. Kwota transakcji musi wynieść min. 500 zł. Warto dodać, że karta płatnicza nie jest obowiązkowa i to od nas zależy czy się zdecydujemy na nią (w tym przypadku warto, ponieważ zainkasujemy w łatwy sposób 10 zł).

10 zł za skorzystanie z oferty terminali za pośrednictwem Alior Banku

Według regulaminu, premię 10 zł można otrzymać: „za skorzystanie z oferty terminali, premia jest naliczana jeżeli na Rachunek Uczestnika w danym miesiącu kalendarzowym wpłynie kwota min. 5000,00 zł z tytułu przetworzenia transakcji kartowych, pochodzących z uznań na terminalach First Data Polska. Premia będzie naliczona w każdym miesiącu, w którym spełniony będzie w/w warunek”. Niektórzy nie będą mogli skorzystać z tej formy otrzymania premia, ponieważ mają inną formę rozliczania transakcji (gotówkowe lub korzystają już z innego dostawcy terminali).

5 zł za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku

W tym przypadku należy zakupić urządzenie w Polskim Centrum Kas Fiskalnych. Jeśli nastąpi przelew z PCKF na kwotę 100 zł – otrzymamy premię 5 zł (moim zdaniem mało opłacalna forma otrzymania premii) – szczegóły w regulaminie.

Premia do 60 zł za średniomiesięczne saldo na rachunku uczestnika

W tej sytuacji premia za saldo może wynieść 5, 15, 30 lub 60 zł (lub 0 zł ;)) Kwota premii zależy od tego, ile środków będziemy utrzymywać na rachunku. Widełki prezentują się w ten sposób:

 • 0 zł za saldo do 2 500,01 zł
 • 5 zł za saldo od 2 500,01 do 10 000 zł
 • 15 zł za saldo od 10 000,01 do 25 000 zł
 • 30 zł za saldo od 25 000,01 do 50 000 zł
 • 60 zł za saldo od 50 000,01 zł

Według regulaminu, średniomiesięczne saldo jest wyliczane w następujący sposób:

Średniomiesięczne saldo jest obliczane, jako iloraz sumy sald księgowych na Rachunku Uczestnika (iKonto Biznes i rachunkach pomocniczych Uczestnika otwartych do tego rachunku) na koniec każdego dnia kalendarzowego, w którym prowadzony był Rachunek Uczestnika, w danym miesiącu kalendarzowym oraz liczby dni w miesiącu kalendarzowym, za który obliczana jest wysokość Premii, w których prowadzony był Rachunek Uczestnika. Środki na bieżących rachunkach walutowych Uczestnika przeliczane są na złote po kursie średnim Narodowego Banku Polskiego z ostatniego roboczego dnia miesiąca, za który należna jest premia.

Do salda konta nie zalicza się środków zdeponowanych na rachunkach lokat terminowych i rachunkach lokacyjnych. Także środki z rachunku osobistego uczestnika promocji nie są wliczane do salda konta firmowego.

Podsumowując, kwota 1 500 zł kusi jednak wypracowanie takiej premii jest mało prawdopodobne. Po wstępnych szacunkach w miarę łatwy sposób można zgarnąć ok. 800 zł premii (przelewy do ZUS, US, przelew natychmiastowy, płatności kartą)

Uwaga – promocja jest skierowana do osób prowadzących działalność gospodarczą, dlatego wymagane będzie rozliczenie się z podatku za otrzymane premie.

Warunki iKonto Biznes w Alior Banku

Alior Bank w swojej promocji oferuje iKonto Biznes, które wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Możemy jednak być z nich zwolnieni, jeśli spełnimy odpowiednie warunki. iKonto Biznes wiąże się, z:

 • 15 zł – opłata za prowadzenie konta, nie jest jednak pobierana jeśli utrzymamy średniomiesięczne saldo 1 000 zł na rachunku oraz wyrazimy zgody marketingowe
 • 0 zł za przelewy złotowe Elixir zlecane w serwisie internetowym banku i przez aplikację mobilną (w ten sposób nie pobierane są również opłaty za przelewy do US i ZUS)
 • 8 zł – opłata za kartę, nie jest jednak pobierana w przypadku wykonania i rozliczenia w miesiącu minimum czterech płatności kartą na dowolne kwoty (karta nie jest obowiązkowa)
 • wypłaty w bankomatach:
  • 0 zł w bankomatach Alior Banku
  • 0 zł za pierwsze 5 wypłat w miesiącu w bankomatach Euronet (za każdą kolejną wypłatę zapłacimy 2 zł)
  • 0 zł za pierwsze 5 wypłat w miesiącu w bankomatach PlanetCash  (za każdą kolejną wypłatę zapłacimy 2 zł)
  • 0 zł za pierwsze 5 wypłat w miesiącu w pozostałych bankomatach w Polsce (za każdą kolejną wypłatę zapłacimy 2 zł)

Warto przed założeniem przejrzeć regulaminy: regulamin rachunków w Alior Banku, regulamin kanałów elektronicznych, regulamin kart debetowych oraz regulamin promocji

Tutaj złożysz wniosek o iKonto Biznes w Alior Banku

 

 

1 komentarz

 1. http://s-Serv.net/component/k2/itemlist/user/204181 dnia

  After looking into a handful of the blog articles on your blog, I truly appreciate your technique of
  blogging. I saved it to my bookmark website list and will be checking
  back in the near future. Take a look at my website as well and tell me what you think.