Poczta Polska stawia na płatności bezgotówkowe – teraz zapłacimy także BLIKiem

0

Od początku październikach we wszystkich oddziałach Poczty Polskiej możemy zapłacić bezgotówkowo za pomocą BLIKa. BLIKiem można także zapłacić za pobraniem odbierając przesyłkę. Niedługi płatności bezgotówkowe będą dostępne u kurierów Poczty Polskiej.

Nowa usługa została wprowadzona we współpracy z MasterCard, Visa i eService. Tzw. POS-y (terminale płatnicze) dostarczył eService. Od teraz osoby odwiedzające Pocztę Polską mogą opłacić przesyłkę pobraniową bezgotówkowo – za pomocą karty lub BLIKa. O tym, czym jest BLIK chyba nie trzeba przypominać naszym czytelnikom. Jednak jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat BLIKa – to przeczytacie o nim tutaj.

Za transakcje bezgotówkowe dokonane na Poczcie nie zapłacimy żadnych dodatkowych prowizji. Płatności bezgotówkowe na poczcie wpisują się w strategię rozwoju usług e-commerce i stawianiu na Internet. W przyszłości Poczta Polska ma umożliwić płatności kartą za przesyłki pobraniowe doręczane przez kuriera (na razie kurierzy czekają na dostarczenie im terminali). Ostatnio ze swoją ofertą ruszył bank internetowy Poczty Polskiej – EnveloBank (więcej o nowym banku Envelo tutaj).

W komunikacie prasowym Poczty Polskie możemy dodatkowo przeczytać:

(…) w 2016 r. około 30 proc. paczek nadanych za pośrednictwem Poczty Polskiej zostało opłaconych gotówką za pobraniem, a średnia kwota takiej transakcji wynosiła 200 zł. Biorąc pod uwagę, że od początku tego roku, w placówkach PP dokonano już kilka milionów transakcji bezgotówkowych można prognozować, że nowa forma płatności za zakupy internetowe również może cieszyć się dużym zainteresowaniem klientów.

Komentowanie zamknięte do odwołania