Pieniądze na start firmy – jak pozyskać?

0

Największą bolączką początkujących przedsiębiorców jest brak kapitału. Nie wszyscy mają to szczęście i mogą skorzystać z dotacji na rozkręcenie biznesu. Dla tych, którzy nie mają takiego szczęścia pozostają kredyty na start.produkty oszczednosciowe

Tak jak przy tradycyjnym kredycie, tak przy kredycie na start banki badają zdolność kredytową wnioskodawcy. Każdy od początku swojego dorosłego życia powinien dołożyć wszelkich starań by jego zdolność kredytowa przedstawiała się pozytywnie. Banki skrupulatnie sprawdzą to czy wnioskodawca terminowo spłacał zaciągnięte dotychczas pożyczki i kredyty.

Dobra historia kredytowa to większe szanse na kredyt

Każdy bank ma swoje dokładne wytyczne co do tego jak sprawdzać zdolność kredytową. Wspomniana historia jest elementem podstawowym. Bank może również wymagać dostarczenia wielu zaświadczeń. Wyciągi z konta, dowodów na to, że nie zalegamy z regulowaniem opłat. Co typowe dla kredytu na start bank będzie wymagał przedstawienia szczegółowego biznes-planu. Konieczność sporządzenia biznes-planu z głowy mają Ci, których wniosek o dotację unijną wcześniej został odrzucony. Biznes-plan będą mogli wykorzystać wnioskując o kredyt.

Określ dokładnie cel kredytu na start

Wnioskodawca we wniosku musi dokładnie określić to w jaki sposób wyda pieniądze. Na co mu będą potrzebne? Istnieje bowiem kilka typów kredytów dla firm. W przypadku start-upów przedsiębiorcy najczęściej wnioskują o kredyt inwestycyjny. Dostępny jest ponadto kredyt obrotowy czy też kredyt hipoteczny. Gdy przedsiębiorca ubiega się o kredyt firmowy na start najłatwiej jest uzyskać kredyt inwestycyjny bądź kredyt obrotowy.

Kredyt na inwestycje

W początkowej fazie działalności najwięcej pieniędzy trzeba przeznaczyć na zakup sprzętu, budowę obiektów przemysłowych czy na flotę samochodową. Celowym produktem do zrealizowania tych potrzeb będzie jak sama nazwa wskazuje kredyt inwestycyjny. Charakteryzuje się on wydłużonym okresem kredytowania. Patrząc na aktualny ranking kredytów można się przekonać, że nierzadko wymagane jest zabezpieczenie kredytu. Najczęściej w postaci nieruchomości, weksla in blanco czy poręczenia. Przy kredycie inwestycyjnym bank może zastrzec sobie możliwość ewentualnego skontrolowania tego czy pieniądze zostały dobrze wydane.

Początkującym przedsiębiorcom o wiele trudniej będzie otrzymać kredyt obrotowy. Większość instytucji finansowych wymaga konkretnego stażu przedsiębiorstwa. Zwykle mowa o 12 miesiącach. Początkujący przedsiębiorcy dysponujący nieruchomością mogą też myśleć o pozyskaniu pieniędzy przy pomocy kredytu hipotecznego. Pieniądze mogą zostać przyznane na olbrzymie kwoty, bank dokona jednak wpisu do księgi wieczystej.

Komentowanie zamknięte do odwołania