PeoPay od Pekao z nowymi funkcjami i biometrią

0

Bank Pekao udostępnił swoim klientom praktycznie nową aplikacją mobilną. Z nowych funkcjonalności należałoby wymienić przede wszystkim możliwość dokonywania płatności mobilnych i wykorzystanie biometrii do akceptacji transakcji. Pod tym względem jest to pierwszy bank w Polsce, który umożliwił potwierdzenie płatności za pomocą odcisku palca. Do tej pory kilka banków oferowało tylko możliwość zalogowania się do aplikacji mobilnej przy przy pomocy biometrii.

Aktualizacja aplikacji PeoPay

Bank Peako na początku października udostępnił swoim klientom aktualizację aplikacji PeoPay. Dotychczas Pekao rozwijało dwie oddzielne aplikacje – jedną do płatności bezgotówkowych i drugą do tzw. “bankowania”. Po zmianach w zarządzie banku, zmieniła się koncepcja rozwoju innowacji w Pekao. Postanowiono zrezygnować z pracy nad dwiema aplikacjami. Obecnie wykonywanie płatności oraz zarządzanie rachunkiem ma odbywać się przy pomoc jednej aplikacji PeoPay. Pekao24 ma działać tylko do końca roku.

Wraz z nową aplikacją, pojawiła się funkcja autoryzacji transakcji przy pomocy odcisku palca. Osoby posiadające smartfony z czytnikiem linii papilarnych, wyposażone zarówno w system Android jak i iOS, będą mogły potwierdzać płatności bezgotówkowe i przelewy do kwoty 200 zł.

Nowa aplikacja umożliwia także przeprowadzanie transakcji mobilnych w technologii HCE – o ile nasz smartfon będzie posiadał specjalny moduł do tego typu płatności. Nowe PeoPay pozwala na dokonywanie transakcji mobilnych w innych walutach.

Kolejną nową funkcjonalnością jest możliwość wykonywania transakcji bezgotówkowych przez Internet za pomocą przelewów pay by link. Jest to metoda płatności, która pozwala szybko i wygodnie dokonać przelewu online np. w sklepach internetowych lub serwisach aukcyjnych. Podczas procesu płatności jest generowany specjalny link, za pomocą którego zostaniemy przeniesieni bezpośrednio do systemu bankowości internetowej naszego banku. Następnie wystarczy tylko potwierdzić transakcję, a środki trafią od razu do sprzedawcy.

Nowa aplikacji umożliwi wykonywanie tzw. przelewów P2P – wykonywanych na nr telefonu odbiorcy. Tego typu transakcje będą możliwe wyłącznie pomiędzy klientami Pekao.

Na dziś, przy pomocy odcisku palca do aplikacji mobilnej swojego banku mogą zalogować się klienci: PKO, ING, mBanku, Millennium czy też Citibanku (posiadacze smartfonów z Androidem).

Ostatnio BZ WBK zapowiedział wprowadzenie do swojej aplikacji na Androida możliwość logowania się do bankowości mobilnej za pomocą odcisku palca. Do tej pory było to możliwe tylko dla posiadaczy iPhone’ów. Co ciekawe bank przy okazji premiery nowego iPhone X oznajmił, że jest gotowy umożliwić logowanie za pomocą FaceID – czyli nowej technologii biometrii twarzy, która ma zastąpić czytniki linii papilarnych w nowych smartfonach Apple.

Komentowanie zamknięte do odwołania