Okres na jaki udzielany jest kredyt

0

Terminowość kredytowa to hasło, jakie odgrywa dużą rolę, zwłaszcza w kwestii tak zwanych produktów bankowych. Prym wiodą tutaj takie instrumenty, jak kredyty gotówkowe, która są najczęściej wybierane w polskich bankach. Kiedy planujemy zakup droższej rzeczy, a na naszym koncie nie ma odpowiedniej ilości środków, przeważnie wybieramy się do instytucji bankowej, która pomoże nam zrealizować te postawienia. Kredyt gotówkowy posiada szereg zalet i wad.kredyty konsumpcyjne

Kredyt to pożyczka, jakiej udziela nam bank, kiedy o nią występujemy. Naturalnie nie we wszystkich przypadkach będzie ona od razu przyznana, bowiem my również musimy przedłożyć poświadczenie, że będziemy w stanie spłacać zaciągnięty kredyt. Głównym elementem, który odgrywa tutaj największą rolę jest bez wątpienia nasz dochód, ponieważ to na jego podstawie określana jest nasza wiarygodność kredytowa. Do tego dochodzi jeszcze kilka innych czynników, natomiast ten wyżej wymieniony jest na pewno jednym z najważniejszych. Kiedy staramy się o kredyt, warto nie tylko określić kwotę, jaką potrzebujemy, ale również czas spłaty. Standardowo kredyty są przyznawane w kilku wariantach. Kredyt gotówkowy możemy otrzymać na 12, 24, 36 lub 48 miesięcy. Inaczej sprawa wygląda, kiedy chodzi o kredyty hipoteczne. Tutaj nie tylko rośnie kwota, ale również i czas, na jaki zakładany jest kredyt. Osoby do 35. roku życia mają szansę na uzyskanie kredytu hipoteczne, który będą mogli spłacać w ciągu kolejnych 30 lat. Natomiast osoby, które przekroczyły ten wiek, zazwyczaj otrzymują kredyt na 25 lat.

Ciekawym przykładem może być tutaj również kredyt konsolidacyjny, jaki łączy inne raty w jedną. Takie połączenie od razu skutkuje wydłużeniem czasu jego spłaty, o czym należy pamiętać, kiedy decydujemy się na tego rodzaju kredyt. Warto także zapamiętać, że im dłuższy czas kredytowania tym większe odsetki i koszt samego kredytu. Wprawdzie oprocentowanie jest rozłożone w czasie, ale w przeliczeniu finalnym okaże się ono wyższe niż przy krótszych kredytach.

Komentowanie zamknięte do odwołania