O czym należy pamiętać wybierając konto bankowe?

0

Wybór dobrego konta bankowego niestety nie jest taki prosty, jakby się to mogło wydawać. Nie wystarczą chwytliwe hasła w reklamach puszczanych w telewizji oraz bombardowanie informacjami, że wszystko absolutnie jest za darmo. Czasami bezpłatne opcje są dostępne po spełnieniu przez klientów specjalnych warunków, których niedotrzymanie niestety powoduje, że naliczane są wysokie prowizje.ranking ofert

W założeniu każde konto bankowe powinno być tanie w utrzymaniu. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy bank reklamuje się, że jakaś usługa lub też prowadzenie konta w ich banku jest darmowe. Nie należy w to wierzyć do końca. Obecnie bardzo często stosowana jest metoda tak zwanych ograniczników, czyli specjalnych warunków, które posiadacz konta musi spełnić, żeby mieć faktycznie jakąś usługę czy operację za darmo w ramach prowadzenia konta. Mogą to być między innymi limity dotyczące minimalnych wpływów na konto. Jeżeli wpłynie w ciągu miesiąca pożądana suma pieniędzy, to wówczas faktycznie nie jest pobierana żadna opłata za prowadzenie konta. Podobnie może być na przykład z dokonywaniem płatności kartą – jeżeli zrobi się w ciągu miesiąca zakupy na pożądaną kwotę, to również bank nie pobiera prowizji za prowadzenie konta.

O takich kruczkach klienci niestety dowiadują się w większości, kiedy konto osobiste jest już otworzone i po miesiącu została jednak pobrana prowizja. Wówczas po rozmowie z konsultantem w celu wyjaśnienia sytuacji okazuje się, że nie doczytaliśmy warunków umowy i niestety bank słusznie pobrał to, co mu się należało. Dlatego podstawową bronią każdego konsumenta jest wnikliwe zapoznawanie się ze wszelkimi regulaminami oraz treściami umów, co pozwala na uniknięcie podobnych przykrych niespodzianek.

Konta osobiste reklamowane, że są absolutnie za darmo nie są więc w większości tym, czym się reklamują. Oczywiście po spełnieniu określonych warunków nie są pobierane żadne prowizje, jednakże w momencie, kiedy nie zarabia się dużo, konto przodujące w rankingach może okazać się o wiele mniej atrakcyjne od rachunków bankowych w pozostałych bankach, które nie kryją się z tym, że pobierają prowizje za operacje wykonywane na koncie.

Komentowanie zamknięte do odwołania