Nowy rachunek osobisty Konto Jakie Chcę oraz nowości w ofercie BZ WBK – sprawdź co się zmieni

2

W BZ WBK nastąpiły duże zmiany związane z ofertą. 21 sierpnia pojawił się nowy rachunek osobisty – Konto Jakie Chcę. Nowe konto zastąpi wszystkie pozostałe rachunki, jakie były oferowane klientom indywidualny. Oprócz zmian w ofercie, nastąpiły także poważne zmiany w funkcjonalności aplikacji mobilne. Teraz ma być prościej, szybciej i wygodniej.

Nowa oferta została mocno uproszczona. Konto Jakie Chcę 21 sierpnia zastąpiło wszystkie inne rachunki osobiste, które były do tej pory w ofercie BZ WBK. Rozróżnienie polega tylko na możliwości wyboru pomiędzy wariantem dla klientów do 26 roku życia i powyżej tego wieku. Do rachunku dodawana jest Karta Dopasowana.

Opłaty ponoszone przy korzystanie z możliwości nowego rachunku BZ WBK są elastyczne. Klient sam będzie decydował ile zapłaci za korzystanie z konta. Samo korzystanie z rachunku osobistego w BZ WBK będzie bezpłatne – tak samo jak podstawowe przelewy internetowe ELIXIR.

Korzystanie z karty debetowej

Klienci będą mieli do wyboru 3 warianty, jeśli chodzi o opłaty za kartę. Będą mogli z góry zapłacić 3 zł za używanie plastiku i nie spełniać żądnych warunków. Korzystanie z karty może okazać się darmowe, jeśli spełnimy jeden z warunków:

  • wykonamy w ciągu miesiąca przynajmniej 5 transakcji kartą
  • płatności kartą łącznie wyniosą w ciągu miesiąca 500 zł

Klient może w każdej chwili zmienić warunek, który będzie musiał spełnić do nieponoszenia opłaty za kartę. Niespełnieni wybranego warunki będzie skutkować pobraniem przez bank 5 zł, a nie jak w pierwszym wariancie – 3 zł.

Wypłaty z bankomatów

Wypłaty z bankomatów należących do sieci BZ WBK pozostają bezpłatne. Klienci zapłacą za wypłaty z obcych bankomatów – 5 zł za każde wybranie środków. Bank umożliwia wykupienie bankietu wypłat. Jeśli zapłacimy 7 zł w ciągu miesiąca, będzie posiadali nieograniczoną liczbę wypłat w miesiącu ze wszystkich bankomatów w Polsce. Bezpłatne za to będą wypłaty z obcych bankomatów przy pomocy BLIKa – co jest znaną praktyką wśród polskich banków.

Za wypłaty z obcych bankomatów nie zapłacą klienci mający mniej niż 26 lat (wariant konta młodzieżowego).

Wypłaty z bankomatów za granicą kosztują 10 zł – dla osób powyżej 26 roku życia – i 5 zł dla klientów posiadających konto młodzieżowe.

Inne korzyści w nowej ofercie – moneybacki i konto oszczędnościowe

Osoby opłacające rachunki za gaz, prąd, internet lub telefon mogą liczyć na zwrot środków za przeprowadzoną transakcję. Klient może uzyskać z powrotem 1% wartości transakcji. Maksymalnie w ciągu miesiąca można zyskać 25 zł. Przez cały okres promocji do zdobycia jest 300 zł premii. Zwrot otrzymamy po przedstawieniu rachunku za dane media (w systemie transakcyjnym banku będzie trzeba załączyć dokument w pdf-ie poświadczający poniesione koszty).

Zwroty za zakupy można otrzymywać również za wydanie środków z karty kredytowej. Zwroty zdobędziemy za zakupy spożywcze – 1% wartości transakcji, za zakupy paliwa – 2% wartości transakcji oraz za zapłatę rachunku w restauracjach – 3% wartości transakcji. Maksymalnie moneyback za korzystanie z karty kredytowej może wynieść 760 zł rocznie.

W ofercie BZ WBK pojawił się także nowy rachunek oszczędnościowy – Konto Systematyczne. Jeśli co miesiąc na rachunek będziemy wpłacać stałą kwotę (min. 20 zł) oprocentowanie wyniesie 1,5%. Kiedy kwota zdeponowana na koncie przekroczy 20 tys. zł, to oprocentowanie spadnie do 0,4%.

Kogo dotyczy nowa oferta?

Z nowej oferty mogą w tej chwili skorzystać osoby, które nie posiadają żadnego rachunku w BZ WBK. Obecnych klientów zmiany obejmą od 1 listopada 2017 r. Przedstawione warunki automatycznie będą obowiązywać klientów indywidualnych. Wszystkie inne konta i karty zostaną wycofane po 1.10.17 r. Nie będzie żadnych innych wariantów oferty, jeśli chodzi o konta osobiste. Obecni klienci mogą także już teraz zdecydować się na zmianę rachunku na Konto Jakie Chcę. Można to zrobić za pomocą systemu transakcyjnego BZ WBK.

Nowa aplikacja mobilna BZ WBK

Bank wprowadził także zmiany w wyglądzie i funkcjonalności aplikacji mobilnej. Styl menu aplikacji zachował “kafelkowy” styl. Zmianie uległą kolorystyka. Najważniejsze funkcje zostały przeniesione w widoczne miejsce na górę ekranu. W tym miejscu pojawiła się m.in. ikonka BLIKa pozwalająca generować kody do potwierdzania transakcji. W aplikacji znalazła się przejrzysta lista produktów dostępnych w ofercie BZ WBK. Nowością jest również skrzynka z powiadomieniami od banku. Niestety w nowej aplikacji nie uświadczymy logowania się odciskiem palca.

Nowe Konto Jakie Chcę założycie tutaj