Nowy rachunek osobisty od Credit Agricole – czyli wiele promocji i konto oszczędnościowe na 3%

0

Konto dla Ciebie – bo tak się nazywa nowy rachunek od Credit Agricole – jest dostępne od 11 kwietnia 2018 r. Credit Agricole postanowił pójść śladami innych banków i uprościł swoją ofertę kont osobistych. Do oferty wprowadzony został jeden rachunek osobisty, w kilku wersjach, dla wszystkich klientów detalicznych. Wraz z nową ofertą pojawiły się również nowe funkcjonalności. Od teraz klienci Credit Agricole mogą m.in. dokonywać płatności mobilnych w systemie BLIK. Na nowych klientów, którzy założą Konto dla Ciebie w Credit Agricole czeka także kilka niezłych promocji.

W ostatnim czasie nie dało się nie zauważyć nowej kampanii reklamowej Credit Agricole z Dawidem Podsiadło. Dawid w reklamach zachęca do założenia nowego rachunku osobistego – Konto dla Ciebie. Credit Agricole, podobnie jak inne banki postanowił uprościć ofertę i wprowadził jeden rachunek osobisty dla klientów detalicznych. Oczywiście do wyboru mamy kilka wersji Konta dla Ciebie – w zależności od wieku i zamożności. Nowy rachunek od Credit Agricole, oprócz standardowej opcji, jest dostępny w wersjach:

 • Konto dla Ciebie GO! – konto dla nastolatków, od 13 do 18 lat
 • Konto dla Ciebie MOVE! – dla osób od 18 do 27 lat, z darmową kartą wielowalutową
 • Konto dla Ciebie VIP  – dla zamożniejszych klientów

Darmowy rachunek ale po spełnieniu warunków

Konto dla Ciebie nie odbiega za bardzo od dzisiejszych standardów, jeśli chodzi o koszty usług bankowych. Nowy rachunek od Credit Agricole w wersji standardowej będzie darmowy po spełnieniu warunków, które są związane z aktywnością klienta. Bez spełnienia warunków opłata za prowadzenie konta będzie wynosić 7 zł w ciągu miesiąc, a użytkowanie karty będzie kosztować 9 zł na miesiąc.

Obie opłaty można ominąć, jeśli w ciągu miesiąca zapewni się min. 1000 zł wpływów i wykona 1 płatności kartą. Wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju oraz krajowe przelewy internetowe są bezpłatne – bez konieczności spełniania dodatkowych warunków.

W innych wariantach czyli dla osób niepełnoletnich (13-18 lat), w wieku 18-27 lat oraz dla zamożniejszych; Konto dla Ciebie ma prostszy warunek bezpłatności. Wystarczy wykonać jedną transakcję kartą w ciągu miesiąca. Wtedy nowy rachunek Credit Agricol będzie w pełni darmowy (przynajmniej jeśli chodzi o podstawowe czynności takie jak wypłaty z bankomatów itp.).

Nowości w Credit Agricole

Oprócz odświeżenia oferty, Credit Agricole postanowił zmienić wygląd strony, wprowadzić płatności mobilne i przelewy natychmiastowe. Od tej pory klienci posiadający Konto dla Ciebie będą mogli wykonywać przelewy w systemie Express Elixir. Z kolei w aplikacji mobilnej pojawiła się możliwość płatności BLIKiem. Włodarze Credit Agricole zapowiedzieli także wprowadzenie w niedługim czasie innych płatności mobilnych – prawdopodobnie Google Pay lub Apple Pay.

Inną nowością jest karta wielowalutowa, a raczej umożliwienie płacenia w innych walutach kartą debetową dodawaną do Konta dla Ciebie. Dzięki temu nie trzeba wyrabiać dodatkowej karty. Wystarczy posiadać rachunki walutowe w Credit Agricole i środki na nich. W ten sposób klienci będą mogli płacić kartą w euro, dolarach amerykańskich i funtach szterlingach. Przy tym nie będą ponosić dodatkowych kosztów przewalutowania za granicą. Koszty poniesiemy, jeśli środki na rachunku walutowym będą niewystarczające – wtedy zostaną pobrane z rachunku złotowego.

Promocje i produkty oszczędnościowe w Credit Agricole

W promocji „Korzyści dla Ciebie” mogą uczestniczyć osoby, które nie posiadały konta w Crecit Agricole w dniu jej startu. Oznacza to, że okres karencji jest bardzo krótki i do promocji mogą przystąpić wszystkie osoby, które nie złożyły wniosku po 11 kwietnia 2018 r. Promocja trwa do 31 lipca 2018 r. – najpóźniej do tego dnia należy podpisać umowę o Konto dla Ciebie.

Promocja „Korzyści dla Ciebie” jest podzielona na trzy części. Uczestnik promocji może skorzystać tylko z jednej części.

Premia 200 zł za przeniesienie rachunku

Credit Agricole do tej pory był znany na rynku z promocji, w której wynagradzał klientów przenoszących rachunek osobisty z innego banku. Promocja ta jest dalej dostępna. Spełniając warunki, nowi klienci za przeniesienie konta mogą otrzymać 200 zł premii.

Najpierw należy złożyć pełnomocnictwo, które umożliwi Credit Agricole przeniesienie naszego konta. Bank dzięki temu będzie mógł zamknąć nasze stare konto w innym banku i otworzyć rachunek osobisty u siebie. W pełnomocnictwie należy podać:

 • nazwę dotychczasowego banku
 • nr rachunku bankowego
 • dyspozycję zamknięcia rachunku w dotychczasowym banku
 • nazwę i adres instytucji przekazującej wynagrodzenie, która ma być powiadomiona przez Credit Agricole o zmianie rachunku bankowego przez klienta

Gdy konto w Credit Agricole będzie aktywne, będziemy musieli zapewnić wpływy wynagrodzenia. W regulaminie można znaleźć zapis, który tak definiuje wynagrodzenie:

środki pieniężne z tytułu wynagrodzenia za pracę, świadczeń emerytalnych, rentowych lub zasiłków i stypendiów.

Jednak wpływy mogą być zwykłym przelewem z konta z innego banku. Premię otrzymamy, jeśli na konto będzie wpływało min. 1000 zł przez 3 kolejne miesiące. Wtedy możemy liczyć na 100 zł premii. 200 otrzymamy, jeśli wpływy będą wyższe niż 3000 zł.

300 zł zwrotu za rachunku

Innym wariantem promocji jest możliwość zwrotu 5% kwoty od zapłaconych rachunków za media. Przez 12 miesięcy można zgarnąć maks. 300 zł. Zwrot obowiązuje od rachunku za:

 • gaz,
 • energię elektryczną,
 • wodę,
 • telewizję kablową lub satelitarną,
 • Internet,
 • telefon komórkowy,
 • telefon stacjonarny.

Za nim jednak zapłacimy za rachunek, musimy wysłać potwierdzenie płatności – tutaj – lub w oddziale banku.

Premia za dany miesiąc – maks. 25 zł – zostanie naliczona, jeśli na konto wpłynie min. 1000 zł.

50% premii dla oszczędzających na CAsaver

Trzeci wariant promocji to możliwość zgarnięcia 300 zł premii za regularne oszczędzanie. Od dłuższego czasu klienci Credit Agricole mogą korzystać z CAsaver – czyli systematycznego oszczędzania. Dzięki tej funkcji na koncie automatycznie odkładają się środki od zaokrąglonych kwot płatności bezgotówkowych – maksymalnie do wielokrotności 5 zł. W ramach promocji bank będzie od siebie dorzucał 50% zaokrąglonej kwoty. Jeśli nasz płatność wyniesie 46 zł, to odłożona kwota zaokrąglenia wyniesie 4 zł. Bank dodatkowo dorzuci 2 zł. Maksymalna premia w okresie promocji może wynieść 300 zł. Jednak należy spełnić jeszcze dwa wymagania, aby otrzymać premię.

Dodatkowymi warunkami są:

 • zapewnienie wpływ na min. 1000 zł w ciągu miesiąca,
 • wydanie kartą min. 300 zł w ciągu miesiąca.

Tutaj znajdziecie regulamin promocji “Korzyści dla Ciebie”

Ubezpieczenie dla posiadaczy konta

Osoby, które otworzą Konto dla Ciebie mogą skorzystać z darmowego ubezpieczenia. Dla osób, które skorzystają z promocji pakiet assistance będzie bezpłatny przez pół roku. Po tym okresie można wybrać pakiet Pomoc dla Ciebie, który kosztuje 9,50 zł miesięcznie. Ten pakiet obejmuj ubezpieczenie domu, telefonu, zdrowia i kradzieży dokumentów. Rozszerzony pakiet Pomoc dla Ciebie Plus, który kosztuje 16 zł miesięcznie, dodatkowo zawiera ubezpieczenie samochodu oraz tzw. cyberpolisę.

Program Poleceń od Credit Agricole – do 500 zł premii

W ramach oferty Credit Agricole możemy skorzystać z programu poleceń. Za skutecznie poleconą osobę możemy zdobyć 50 zł. Maksymalnie możemy w ten sposób polecić 10 osób – co w sumie daje maks. 500 zł.

Na wstępie należy wygenerować specjalny kod na tej stronie.  Strona służy również do otworzenia konta z polecenia (jeśli posiadamy kod polecający od znajomego). Poza tym należy wyrazić zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz na przesyłanie informacji handlowych.

W przypadku programu poleceń nowy klient to osoba, która nie posiadała konta w Credit Agricole w ciągu 265 dni przed zawarciem umowy.

Jednak jest jeden warunek, aby otrzymać premię. Osoba polecająca i polecana musi zapewnić wpływy na koncie na kwotę min. 1000 zł (1 Konto) lub min. 500 zł (Konto dla Ciebie MOVE!). Dodatkowo należy wykonać transakcje bezgotówkowe kartą min. 300 zł w ciągu miesiąca. Powyższe warunki musimy spełnić przez 3 kolejne miesiące od podpisania umowy o konto. Jak więc widać program poleceń nie powala na kolana pod względem warunków.

3% na koncie oszczędnościowym

Z okazji pojawienia się nowego konta osobistego w Credit Agricole, nowi klienci mogą skorzystać z jeszcze jednego “bonusu”. Jeśli nowy klient otworzy rachunek oszczędnościowy po 10 kwietnia 2018 roku będzie mógł liczyć na wyższe oprocentowanie. Oferta “Na start” gwarantuje oprocentowanie 3% przez 4 miesiące od otworzenia konta oszczędnościowego. Maksymalna kwota, dla której będzie obowiązywać promocyjne oprocentowanie to 100 tys. zł. W ramach promocji można otworzyć tylko jeden rachunek z podwyższonym oprocentowaniem. Pierwszy przelew w miesiącu na konto w innym banku jest bezpłatny. Kolejny to koszt 10 zł.

Co z dotychczasowymi posiadaczami kont w Credit Agricole?

Aktualni klienci, zgłaszając odpowiednią dyspozycję w banku, będą mogli bezpłatnie zmienić dotychczasowy rachunek na „Konto dla Ciebie” – w wybranym przez nas wariancie.

Tutaj złożycie wniosek o Konto dla Ciebie

Komentowanie zamknięte do odwołania