Nowy internetowy bank na rynku od Poczty Polskiej – Envelo wchodzi do gry

1

W środę 27 września swoją działalność rozpoczął EnveloBank. Jest to internetowy bank Poczty Polskiej. W ofercie Envelo znalazł się m.in. bezpłatny rachunek osobisty z kartą debetową, kredyt gotówkowy oraz konto firmowe.

Rachunek osobisty w Envelo

EnveloBank oferuje darmowe konto osobiste razem kartą debetową. Konto jest bezpłatne. Klienci nie zapłacą za przelewy internetowe i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Bank oferuje darmowy dostęp do wpłatomatów Eurobanku. Z kolei opłata za kartę debetową wynosi 5 zł miesięcznie. Można jej uniknąć zapewniając w ciągu miesiąca wpływy na koncie na kwotę min. 1 tys. zł oraz wykonując przynajmniej jedną transakcję kartą. Osoby poniżej 26. roku życia nie zapłacą za kartę w ogóle.

Rachunek w Envelo jest oferowany w ramach promocji, w której można co miesiąc zdobywać zwrot środków od transakcji. Moneyback będzie obowiązywał za zakupy w Internecie. Minimalna kwota zakupów musi wynieść 30 zł. Jeśli chcemy otrzymać zwrot, to przy okazji zakupów musimy zdecydować się na usługę kurierską Poczty Polskiej (np. Pocztex, Paczaka MINI, Paczka24). W zamian otrzymamy 2 zł zwrotu. Premię otrzymamy po podaniu nr przesyłki w systemie transakcyjnym Envelo. Miesięcznie można zdobyć maksymalnie 20 zł. Za co 10. przesyłkę otrzymamy dodatkowy bonus w postaci premii 10 zł. W ciągu roku można zdobyć maks. 200 zł premii.

Konto można obsługiwać za pomocą aplikacji mobilnej i responsywanego systemu bankowości internetowej. Wniosek o rachunek można złożyć przez Internet. Umowę zawiera się za pomocą przelewu weryfikacyjnego lub za pośrednictwem kuriera.

Oszczędności w Envelo

Oprócz konta osobistego, Envelo oferuje lokaty terminowe. Lokata mobilna zakładana na okres 1 miesiąca jest oprocentowana na 1,5%. Minimalnie można na tę lokatę wpłacić 500 zł. W ofercie można również znaleźć lokatę na 8 miesięcy. Jej oprocentowanie jest progresywne i uśrednione wynosi 1,38%.

Konto firmowe w internetowym banku od Poczty Polskiej

Konto firmowe w Envelo jest bezpłatne w prowadzeniu. Opłata za kartę jest warunkowa i wynosi 7 zł. Można ją ominąć, jeśli wykona się transakcje kartą na min. 300 zł. Do końca 2017 roku klienci firmowi mogą korzystać z darmowych bankomatów w całym kraju. Od nowego roku bank będzie potrącał 2 zł opłaty za skorzystanie z obcego bankomatu. Przelewy internetowe, także do ZUS i US, są bezpłatne w Envelo.

Kredyt gotówkowy

Bank w swojej ofercie posiada także kredyt gotówkowy. Kredyt można zaciągnąć tylko w placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego. Wcześniej wystarczy wypełnić wniosek na stronie Envelo oraz poczekać na telefon z banku.

EnveloBank a Bank Pocztowy

Co ciekawe i dziwne, z oferty EnveloBanku nie mogą skorzystać klienci Banku Pocztowego. Jeśli ktoś posiada konto w Banku Pocztowym, nie otworzy konta osobistego w Envelo. Wcześniej będzie wymagane zamknięcie konta w Banku Pocztowym.

Tutaj znajdziecie tabelę opłat i prowizji