Nowe promocyjne rachunki od Banku Pocztowego – 5 proc. zwrotu za zakupy w programie „Same korzyści”

0

Na początku lutego Bank Pocztowy zaczął oferować dwa nowe rachunki osobiste – Bliskie Konto Pocztowe i Pocztowe Konto Bez Ograniczeń. Bankom ciężko obecnie przyciągnąć klientów do swoich ofert oprocentowaniem lub brakiem opłat za rachunek. Z tego względu, wiele instytucji decyduje się na oferowanie moneybacku – czyli zwrotu środków za dokonane transakcje.  

Nowe konta w Banku Pocztowym oferowane są razem z programem „Same korzyści”, który umożliwia otrzymywanie 5 proc. zwrotu za zakupy. Premiowane są płatności związane z takimi kategoriami jak: zdrowie, kultura, sport, rekreacja.

Moneyback za płatności w kinach, teatrach oraz aptekach

Program „Same korzyści” pozwala na otrzymywanie 5 proc. zwrotu wartości transakcji przeprowadzonych w wybranych sklepach. Wcześniej jednak należy założyć jedno z promocyjnych kont – Bliskie Konto Pocztowe lub Pocztowe Konto Bez Ograniczeń. Aby korzystać z moneyback-u, wymagane jest również zawnioskowanie o kartę debetową Visa lub MasterCard. Poza tym, musimy zaakceptować regulamin promocji, wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych i przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Po spełnieniu kwestii formalnych możemy korzystać z promocyjnych warunków. Bank gwarantuje nam zwrot 5 proc. wartości transakcji wykonanych w punktach usługowo-handlowych oznaczonych wybranymi kodami MCC. Są to następujące kody:

  • 5122, 5912 (apteki i drogerie)
  • 5655, 5940, 5941, 5998 (głównie sklepy sportowe)
  • 7832, 7922,7929 (kina, muzea, teatry, opery, filharmonie)
  • 7991,7996, 7998, 7999, 7032, 7911, 7941, 7997 (obiekty sportowe do uprawiania sportu rekreacyjnego – m.in. baseny i kluby fitness itp.)

Tutaj jednak jest jedno „ale”. Zwrot można uzyskać w ciągu miesiąca tylko w jednej kategorii np. – zdrowie lub sport. Co miesiąc można zmieniać kategorię wydatków, za które otrzymamy zwrot środków. Minimalna kwota, jaką musimy wydać, aby otrzymać zwrot – to 300 zł. Dodatkowo należy zapewnić wpływy na konto w kwocie min. 1000 zł. Miesięczny zwrot za transakcje w wybranej kategorii może wynieść maks. 20 zł. Program ma trwać do końca 2017 roku – czyli mamy 10 miesięcy. Maksymalnie można zdobyć do 200 zł zwrotu za transakcje. Zwrot środków będzie wypłacany do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu od spełnienia warunków.

Na koniec proponuję przejrzeć regulamin pod tym adresem

Oferty rachunków w Banku Pocztowym

Pocztowe Konto Bez ograniczeń to wydatek 15 zł miesięcznie – więc średnio opłacalna oferta. W zamian za opłatę mamy możliwość wykonywania bezpłatnych przelewów w placówkach banku oraz dostarczania gotówki pod wskazany adres. Z kolei, Bliskie Konto Pocztowe kosztuje 10 zł miesięcznie za prowadzenie rachunku, jednak wydając kartą min. 300 zł w ciągu miesiąca ominiemy opłaty. Korzystanie z karty debetowej jest bezpłatne, jednak wypłaty z bankomatów to wydatek 2 zł za transakcję (chyba, że zapłacimy 5 zł za miesiąc – wtedy będziemy mogli wypłacać ze wszystkich bankomatów w Polsce, bez ograniczeń).

Komentowanie zamknięte do odwołania