Zmiany w ofercie kont w Getin Banku – na co możemy liczyć?

0

Getin Bank postanowił odświeżyć swoją ofertę kont bankowych. Wycofane zostało Konto Getin Up, a w jego miejsce pojawiło się Konto Proste Zasady. Dodatkowo zmieniły się także warunki rachunków oszczędnościowych. M.in. zostało podniesione oprocentowanie.

Getin znacząco uprościł warunki konta osobistego. Od teraz wystarczy wykonać w ciągu miesiąca jedną transakcję kartą, aby rachunek był darmowy. Jeśli wykonamy przynajmniej jedną transakcję kartą debetową, nie zapłacimy nic za: prowadzenie konta, przelewy internetowe, korzystanie z karty debetowej oraz wypłaty z bankomatów w całej Polsce. Brak co najmniej jednej transakcji kartą w miesiącu oznaczać będzie poniesienie przez klienta standardowej opłaty wynoszącej 8 zł.

Nowy rachunek umożliwi skorzystanie z innych produktów finansowych oferowanych przez Getin. Klienci posiadający Konto Proste Zasady będą mogli wykupić ubezpieczenie assistance. W ramach ubezpieczenia uzyskamy pomoc medyczną. Klienci otrzymają również dostęp do usług elektryków, hydraulików, ślusarzy czy też osób naprawiających sprzętów AGD. Pakiet ubezpieczeń będzie kosztował 6 zł, ale przez pierwsze 6 miesięcy będzie darmowy.

Innym produktem dostępnym w ramach nowego rachunku będzie ubezpieczenie karty. Pakiet Ochrona Karty kosztuje 4 zł miesięcznie. Ubezpieczenie karty uchroni nas nie tylko od kradzieży karty, ale również zabezpieczy zakupy opłacone kartą. Dodatkowo, klienci którzy skorzystają z ubezpieczenia karty zyskają ubezpieczenie OC. Polisa będzie obowiązywać w TU Europa.

Nowe konto pojawiło się w ofercie Getin Banku 2 października. Wcześniej uporządkowana została oferta lokat terminowych. Getin oferuje m.in. lokatę na nowe środki z oprocentowaniem 2,3% w skali roku na okres 4 miesięcy. Zaletą tej lokaty jest wysoka maksymalna kwota, jaką można wpłacić na depozyt – aż 200 tys. zł.

Nowością jest także konto oszczędnościowe. Do tej pory klienci Getin Banku mogli skorzystać z konta z oprocentowaniem w graniach 2,4-2,5%. Teraz oprocentowanie wynosi 2,7% w skali roku. Pozostałe warunki nie uległy zmianie, tzn. oprocentowanie obowiązuje do kwoty 200 tys. zł. przez 4 miesiące. Rachunek oszczędnościowy można otworzyć dopiero po założeniu nowego rachunku osobistego.

Tutaj założycie nowe Konto Proste Zasady i rachunek oszczędnościowy od Getin Bank

Komentowanie zamknięte do odwołania