Nowa oferta kont osobistych w Alior Banku – jeden rachunek zamiast wielu

0

Jak to mówią, “widać ruch w biznesie”, jeśli chodzi o rynek usług bankowych w naszym kraju. Mowa tutaj o nowych produktach w ofertach polskich banków. Przynajmniej klika z nich, na przestrzeni ostatnich miesięcy zdecydowało się na uproszczenie i ujednolicenie ofert. Przede wszystkim chodzi o bardziej przejrzyste cenniki i ograniczenie się do oferowania jednego/dwóch rodzajów kont osobistych.

Na taki ruch w ostatnim czasie zdecydował się m.in. BZ WBK – o czym możecie przeczytać tutaj (wcześniej BGŻ BNP Paribas czy też mBank). Do tego grona dołączył teraz Alior Bank. Na początku września w ofercie Alior Banku pojawiło się Konto jakże osobiste. Docelowo ma zastąpić inne rachunki osobiste dostępne w ostatnim czasie w Alior Banku.

Podobnie jak w przypadku klientów BZ WBK i Konta Jakie chcę – tak i w Alior Banku – to klient będzie decydował za co będzie płacił i w jakim wymiarze. Ma to zapewnić początkowa konfiguracja konta, która będzie miała miejsce tuż po aktywacji rachunku w Alior Banku.

Nowe konto ma być bezpłatne w prowadzeniu – pod warunkiem, że w ciągu miesiąca zapewnimy wpływy na konto w wysokości min. 1500 zł. Nie spełnienie tego wymogu będzie oznaczać poniesienie opłaty w wysokości 10 zł miesięcznie. Uprzywilejowani są klienci poniżej 26. roku życia – ci mogą liczyć na zwolnienie z warunku dotyczącego zapewnienia wpływów.

Korzystanie z karty debetowej będzie bezpłatne, jeśli wykonamy transakcje kartą na min. 300 zł miesięcznie. W przeciwnym przypadku klient za posiadanie karty debetowej zapłaci 5 zł w ciągu miesiąca. Za samo wydanie karty zapłacimy 0 zł.

Nic nie zapłacimy także za przelewy internetowe oraz transakcje wykonane za pomocą BLIKa. Każdy klient podczas konfiguracji konta będzie mógł wybrać dwie dodatkowe funkcje, które nie będą wiązały się z ponoszeniem kosztów. Do wyboru będą m.in.:

  • wypłaty z bankomatów w całej Polsce,
  • wypłaty z bankomatów za granicą,
  • pakiet przelewów natychmiastowych,
  • zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem,
  • limit w rachunku bez odsetek przez 10 dni.

Wybór kolejnej (trzeciej) funkcji będzie kosztować 3,5 zł miesięcznie.

Nowy rachunek ma być docelowo głównym rachunkiem osobistym oferowanym przez Alior. Z oferty zostały wycofane Konto Wyższej jakości i Konto Rozsądne. Od 1 listopada ma zniknąć również Konto Internetowe. Nowy rachunek będzie można założyć przez bankowość internetową Alior Banku, aplikację mobilną oraz w oddziale banku.

Konto Jakże Osobiste założycie przechodząc na tę stronę

Komentowanie zamknięte do odwołania