Nowa karta wielowalutowa VISA Świat od mBanku

0

Kolejny bank zadecydował się na wprowadzenie do swojej oferty karty wielowalutowej. Mowa o mBanku, który na początku października zaprezentował kartę Visa Świat. Karta nie wymaga zakładania oddzielnych rachunków walutowych i umożliwia płatności bezgotówkowe w 150 walutach.

Karty wielowalutowe do tej pory były oferowane przez 4 banki w Polsce. Więcej na temat ofert poszczególnych banków możecie dowiedzieć się z tego artykułu.

Na początku października swoją kartę wielowalutową zaprezentował mBank. Różnice w porównaniu do innych tego typu produktów dostępnych na polskim rynku polegają na tym, że klient nie musi otwierać dodatkowych kont walutowych, a przy tym ma dostęp aż do 150 walut.

Visa Świat od mBanku pozwala wykonywać płatności bezgotówkowe w jednej ze 150 walut bez ponoszenia prowizji za przewalutowanie. Kurs wymiany jest ustalany przez firmę VISA. Kursy oferowane przez VISA są porównywalne do tych, które można znaleźć w kantorach internetowych. Nowa karta wielowalutowa od mBanku umożliwia także darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i bankomatów za granicą.

Karta Visa Świat jest dostępna dla posiadaczy rachunków mKonto Aquarius oraz mKonto Aquarius Intensive. Są to rachunki dla nieco bardziej zamożnych klientów, którzy zapewniają wysokie miesięczne wpływy na koncie oraz wykonują dużo transakcji bezgotówkowych. Standardowa opłata za kartę Visa Świat wynosi 10 zł miesięcznie. Opłaty niestety nie da się w żaden sposób ominąć.

Do karty dodawane jest ubezpieczenie, które pozwala odzyskać środki wydane podczas nieuprawnionego użycia karty.

W ramach promocji nowej karty od mBanku, klienci którzy zdecydują się na plastik do końca 2017 r. nie poniosą żadnych opłat za kartę do końca czerwca 2018 r.

Zestawienie najlepszych kart wielowalutowych znajdziecie tutaj.

Komentowanie zamknięte do odwołania