Niedługo zapłacimy za pomocą Facebook Messengera? Pierwsze testy już w Europie

0

Z płatności wykonywanych przez Facebook Messengera można korzystać od jakiegoś czasu w USA. Teraz taką możliwość stopniowo zyskują kraje europejskie. Usługę uruchomiono w Wielkiej Brytanii. Niedługo powinna pojawić się także we Francji. Pytanie kiedy w Polsce zawitają płatności przez Facebook Messengera.

Z usługi płatności za pomocą Facebook Messengera mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą korzystać od 2015 r. Od teraz taką możliwość otrzymują Brytyjczycy. W Facebook Messengerze w Wielkiej Brytanie pojawiła się dodatkowo ikonka z symbolem funta obok innych ikon. Aby móc korzystać z płatności za pomocą Messengera, należy podpiąć kartę płatniczą pod konta na Facebooku. Następnie użytkownicy Messengera muszą tylko wpisać kwotę przelewu, a następnie kliknąć w ikonkę krajowej waluty. Środki trafią na konto odbiorcy, jeśli ten też będzie miał podpiętą kartę.

Maksymalny przelew w UK może wynieść 2,5 tys. funtów. Miesięcznie można przelać do 10 tys. funtów. Domyślnie jednak, tego typu przelewy mają służyć do wysyłania niewielkich kwot.

Niestety nie wiadomo kiedy i czy w ogóle usługa przelewów przez Facebook Messengera trafi do Polski. Sądząc po tym, jak chętnie korzystamy z płatności bezgotówkowych, należy mieć nadzieję, że stanie się to niebawem.

Komentowanie zamknięte do odwołania