Najnowsze oferty kredytów hipotecznych w marcu 2015

0

Kredyty mieszkaniowe w tym roku będą zyskiwać na popularności. Wszystko dzięki niskim stopom procentowym i zwiększonemu popytowi na kredyty hipoteczne. Oprócz tego widać także ożywienie na rynku nowych mieszkań budowanych przez deweloperów. W tym roku zostanie oddanych o 16% mieszkań więcej niż w 2014 roku. shutterstock_130170536

Spadek stóp procentowych spowodował wzrost zainteresowania nowymi mieszkaniami. Wpływa na to mają również regulacje Komisji Nadzoru Finansowego. Banki na podstawie rekomendacji KNF wymagają od kredytobiorców wkładu własnego. W zeszłym roku wynosił on 5% – w tym 10% wartości kredytu. Oznacza to, że przy kredycie wynoszącym 300 tys. zł z własnej kieszeni będziemy musieli wyłożyć 30 tys. zł. Wkład własny ma rosnąć do 2017 roku i osiągnąć 20% wartości udzielanego kredytu. Z tego względu, duża część osób chce wykorzystać dobrą sytuację i zaciągnąć kredyt w tym roku. Poniżej przedstawiliśmy kilka ofert kredytów mieszkaniowych, które są w chwili obecnej najatrakcyjniejsze z perspektywy przeciętnego kredytobiorcy.

Kredyt na dobrych warunkach oferuje m.in. Alior Bank. Bank nie pobiera prowizji od kredytu, a marża wynosi 1,7%. Kredyt jest udzielany na 30 lat. Kredytobiorca ma możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. Okres wakacji może trwać nawet 6 miesięcy. Bank gwarantuje szybką decyzję kredytową. Oprocentowanie kredytu zaczyna się od 2,2%.

Innym bankiem, który nie pobiera prowizji od udzielenia kredytu hipotecznego jest ING Bank Śląski. Bank ten udziela kredytu na okres maksymalnie 35 lat. Starając się o kredytu otrzymamy bezpłatną pomoc eksperta w dziedzinie zakupu nieruchomości. Bank akceptuje różne formy dochodu – nie tylko umowy o pracę. Oprocentowanie kredytu zaczyna się od 4,39%.

Prowizję i oprocentowanie kredytu mieszkaniowego możemy negocjować w PKO Banku Polskim. Kredyt otrzymamy na maksymalnie 35 lat. 25% z całości kredytu możemy przeznaczyć na dowolny cel – np. na urządzenie mieszkania. Raz w roku bank umożliwia skorzystanie z wakacji kredytowych. PKO gwarantuje minimum formalności.

Analizując najlepsze oferty kredytów hipotecznych w marcu 2015 przede wszystkim należy sprawdzić rzeczywistą roczną stopę oprocentowanie – w skrócie RRSO. Każdy bank jest zobowiązany do podania RRSO przy umowie o kredyt. Na potrzeby tego artykuły nie podawaliśmy RRSO, ponieważ jest ustalane indywidualnie dla każdego kredytu (zależy od kwoty kredytu, terminu spłaty, historii kredytowej itp.)

Komentowanie zamknięte do odwołania