Najlepsze lokaty krótkoterminowe w marcu 2015

0

Lokaty krótkoterminowe są najpopularniejszym depozytem na polskim rynku z powodu stylu oszczędzania Polaków. Większość z nas woli wpłacić środki pieniężne na krótki okres, aby później ewentualnie poszukać lepszej oferty. Inna sprawa, że banki nie pozostawiają nam większego wyboru i też preferują oferowanie krótkoterminowych lokat. polskabankowosc.com.pl

Tego typu depozyty mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób poszukujących czegoś pomiędzy lokatą a kontem oszczędnościowym. Z jednej strony zakładając lokatę krótkoterminową nie zamrażamy naszych oszczędności na długi okres, z drugiej strony otrzymujemy oprocentowanie lepsze niż na rachunku oszczędnościowym.

Kolejnym aspektem, który przemawia za opłacalnością zakładania lokat krótkoterminowych są decyzje Rady Polityki Pieniężnej. W ostatnim okresie byliśmy wystawieni na cykl obniżek stóp. Niedługo być może będziemy musieli liczyć się z podwyżką, ponieważ słychać głosy, że RPP spóźniła się z decyzjami i inflacja może szybko odbić. Zakładając lokatę na odpowiedni krótki okres, możemy dopasowywać się do sytuacji na rynku stóp procentowych.

Przyjrzymy się bliżej ofertom lokat krótkoterminowych, które są w tej chwili najbardziej opłacalne. Poniżej przeanalizowaliśmy oprocentowanie, termin zapadalności oraz inne ważne cechy najlepszych depozytów krótkoterminowych.

Ponadprzeciętne oprocentowanie na swojej lokacie oferuje Noble Bank. Jest to depozyt zakładany na okres 3 miesięcy. Dodatkowo bank proponuje klientom, którzy zdecydują się na tę lokatę plan inwestycyjny umożliwiający powiększenie swoich zysków. Dla wybranych do wygrania iPhone 6.

Kolejną lokatą, na którą warto zwrócić uwagę jest oferta Idea Banku. Depozyt jest zakładany na czas trzech miesięcy. Oprocentowanie na jakie można liczyć na tej lokacie to 4% w skali roku. Bank nie wymaga założenia konta osobistego przy otwieraniu lokaty. Minimalny depozyt wynosi 1 tys. zł i można go założyć przez Internet.

Identyczne oprocentowanie można uzyskać na lokacie w BGŻ Optima – w wysokości 4% w skali roku. Termin zapadalności “lokaty bezkarnej” wynosi 3 miesiące. Dużą zaletą jest możliwość wypłacania i wpłacania środków pieniężnych na lokatę, nie tracąc przy tym wypracowanych odsetek. Oferta jest dostępna przez Internet a proces zakładania trwa kilka minut.

Na nieco krótszy okres, ale z takim samym oprocentowaniem można założyć lokatę w Getin Banku. “Lokata na start” posiada oprocentowanie 4% w skali roku i jest zakładana na okres 2 miesięcy. Minimalnie na lokatę można wpłacić 500 zł – a maksymalnie 10 tys. zł. Depozyt można założyć on-line. W przypadku tej lokaty, rezygnując przed czasem z umowy nie utracimy odsetek.

Najlepsze oferty lokat bankowych w marcu 2015 są dobrym rozwiązaniem na teraz. Otwierając depozyt w jednym banku, po jego zakończeniu możemy zawsze przenieść oszczędności na inną lokatę do innego banku, gdzie dostaniemy lepsze oprocentowanie. Takie rozwiązanie preferuje większość osób oszczędzających w tej chwili na lokatach.

Komentowanie zamknięte do odwołania