MasterCard wprowadzi potwierdzenie transakcji czytnikiem linii papilarnych

0

MasterCard zapowiedział wprowadzenie biometrycznego potwierdzania transakcji w Internecie. Rozwiązanie to ma zostać wprowadzone w kwietniu 2019 r. Dzięki temu, osoby posiadające karty MasterCard mogłyby uwierzytelniać transakcje za pomocą odcisku palca lub rysów twarzy.

Biometria w uwierzytelnianiu transakcji przeprowadzanych za pomocą kart MasterCard ma zostać wprowadzona w kwietniu 2019 r. Dzięki temu, klienci tego operatora kart nie będą musieli więcej korzystać z kodów SMS-owych i haseł. Jest to spowodowane zmieniającymi się preferencjami konsumentów. Coraz częściej można spotkać się z biometrią w firmach zajmujących się usługami finansowymi. Wielu klientów woli właśnie ten sposób potwierdzać transakcje.

Jak pokazują statystyki zaprezentowane przez serwis Cashless.pl, ponad 90 proc. klientów instytucji finansowych wolałoby uwierzytelniać transakcje przy pomocy biometrii. Z kolei 92 proc. podmiotów z sektora bankowego planuje wprowadzenie do swoich usług technologii opartych na biometrii. Według badań, które przytacza serwis Cashless.pl – wprowadzenie  biometrii spowodowałoby częstsze doprowadzanie transakcji do końca w sklepach internetowych (ograniczyłoby to zjawisko „porzuconych koszyków”).

Nowe rozwiązania w kwestii uwierzytelniania transakcji są implementacją nowego prawa obowiązującego w Unii Europejskiej (dyrektywa PSD II). Wydaje się, że kwestią czasu jest wprowadzenie biometrii w większości polskich banków.

Komentowanie zamknięte do odwołania