Konto oszczędnościowe – ciekawa alternatywa dla lokaty bankowej

0

Oszczędzanie zawsze było, jest i zapewne nadal będzie najlepszym sposobem na pozyskiwanie środków na niepewną przyszłość. Pogarszająca się sytuacja gospodarcza i zachwiania na rynku odstraszają jednak wielu potencjalnych inwestorów, którzy boją się ulokować na procent swoje oszczędności w obawie o ich utratę. polska bankowość

Trzymanie pieniędzy w domu mija się zupełnie z celem, gdyż te lubią na siebie zarabiać i tylko wtedy nie tracą na wartości na skutek inflacji. Dobrym sposobem na bezpieczne zainwestowanie zaoszczędzonych środków jest zdeponowanie ich na lokacie, jednak produkty te nie zachęcają atrakcyjnym oprocentowaniem, w dodatku posiadają pewne ograniczenia między innymi w dostępie do zdeponowanych środków, co może być dla wielu z nas przeszkodą. Dużo ciekawszym rozwiązaniem w obecnej chwili mogą być konta oszczędnościowe, które w kwestii zysków charakteryzują się porównywalną opłacalnością jak lokaty bankowe, ale mają mniej ograniczeń i są dużo bardziej przystępne.

Nasze pieniądze nie przepadną

Bez względu na to, czy wpłacimy nasze oszczędności na lokatę, czy konto oszczędnościowe, możemy być pewni, że będą to bezpieczne inwestycje i na pewno pieniądze te nie przepadną. Banki w odróżnieniu od np. giełdy czy innego typu inwestycji dają gwarancję zwrotu kapitału, zatem jakakolwiek obawa o straty jest w tym wypadku nieuzasadniona. W kwestii zysków oczywiście nie możemy mówić o dużych kwotach i szybkim wzbogaceniu się, ponieważ zarówno lokaty, jak i konta oszczędnościowe są nisko oprocentowane, ale nawet niewielki procent przychodu jest zawsze lepszym rozwiązaniem, niż jego brak, jeśli nie zdecydujemy się na żadne inwestycje. W kwestii kont oszczędnościowych warto wspomnieć, że są to produkty, które dają deponentowi dużo większą swobodę i nie wymuszają tak jak lokaty konieczności “zamrażania” środków na długie miesiące bez możliwości dostępu do nich. Pieniądze możemy swobodnie dopłacać i wypłacać pamiętając jednak, że oprocentowanie naliczane jest od kwot aktualnie zdeponowanych na koncie, zatem im są one wyższe tym lepiej.

Swobodny dostęp do pieniędzy

Najlepsze konto oszczędnościowe 2014, jest z pewnością lepszym wyborem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie oprócz bezpieczeństwa środków także swobodny do nich dostęp. Bank nie narzuca klientowi ani minimalnych sum wpłaty, ani nie pozbawia dostępu do środków. Pieniądze można dowolnie wpłacać i wypłacać bez obaw o jakiekolwiek konsekwencje. Nie grozi przy tym ani naruszenie warunków umowy, ani utrata naliczonych odsetek, a jedyny wymóg, by uruchomić własne konto oszczędnościowe, to konieczność posiadania zwykłego rachunku w banku, w którym chcemy zdeponować na procent nasze oszczędności.

Komentowanie zamknięte do odwołania