Kiedy warto rozstać się ze swoim dotychczasowym bankiem?

0

Obecnie wiele osób posiada konto bankowe. Niekiedy od wielu lat mamy rachunek w tym samym banku, kierowani przyzwyczajeniem i przywiązaniem. Niestety jak pokazuje życie nie warto również w tym przypadku kierować się sentymentami i szukać tańszego konta bankowego. Bardzo często stali klienci banków mają konta i inne produkty na gorszych warunkach niż nowi klienci banku. Dlatego czasami watro rozstać się ze swoim bankiem i poszukać nowej oferty, która będzie dla nas korzystniejsza. Oto kilka wskazówek jak znaleźć nowe i dobre konto bankowe. shutterstock_71417005

Oceniaj oferty i poświęć czas na znalezienie najlepszej

Pierwszym krokiem w poszukiwaniu nowe banku i nowego rachunku jest zajrzenie do Internetu. Tam znajdziemy oferty wszystkich banków. Niestety jest ich tak wiele, że samodzielne przeczesywanie poszczególnych ofert jest żmudne i trudne, a przy tym zabiera dużo czasu. Nie ma się, co jednak przejmować, ponieważ od jakiegoś czasu w sieci mamy narzędzie, które ułatwia szukanie kont bankowych. Ranking kont bankowych wskazuje najlepsze rachunki i pokazuje, jakie cechy mają poszczególne konta. Dzięki temu możemy skupić się na kilku najlepszych kontach bankowych i porównać dokładnie oferty tych kilku banków.

Poznaj wszelkie opłaty

Oczywiście samo hasło reklamowe banku „darmowe konto bankowe” nie musi oznaczać, że nie będziemy ponosić żadnych kosztów. Bank informując nas o darmowym koncie określa samo prowadzenie rachunku, co często jest bezpłatne. Natomiast dochodzą tutaj różnego rodzaju opłaty takie jak prowizje za przelewy, opłaty za kartę do bankomatu, opłaty za wypłacanie z bankomatów obcych banków itd. Takich kosztów może być naprawdę wiele, dlatego warto dokładnie poznać ofertę oraz tabelę opłat i prowizji.

Umowa pod lupą

Jeżeli znajdziemy kilka najciekawszych ofert to możemy złożyć wniosek do banku. Po wypełnieniu formularza bank się z nami skontaktuje i odpowie na wszelkie pytania. Kiedy dotrze do nas umowa możemy dokładnie ją przeczytać i przeanalizować? Tutaj nie należy się śpieszyć i poświęcić odpowiednio dużo czasu, aby dokładnie poznać warunki, na jakie mamy się zgodzić. Jak wynika z wielu badań często nie czytamy umów, a to bardzo źle? W końcu tutaj chodzi o nasze pieniądze, więc warto dokładnie poznać ofertę. Dopiero, gdy będziemy mieli pewność, że wszystko jest ok. i godzimy się na dane warunki możemy podpisać umowę.

Komentowanie zamknięte do odwołania