Jesteś klientem mBanku? Teraz zapłacisz za wpłatomaty

0

mBank od listopada wprowadza zmiany w cenniku opłat. Teraz klienci chcący wpłacić pieniądze we wpłatomatach Euronet zapłacą prowizję. Wpłatomaty mBanku oraz Cashline pozostaną bezpłatne. Do sieci darmowych wpłatomatów w mBanku ma dołączyć nowy operator.

Od 14 listopada mBank wprowadza opłaty za wpłaty dokonywane w urządzeniach Euronetu. Nie jest to dobra wiadomość, ponieważ wpłatomaty właśnie tej sieci są najpowszechniej dostępne w naszym kraju. Inne wpłatomaty, które są darmowe dla klientów mBanku, są obsługiwane przez sam banku lub przez sieć Cashline. W Polsce jest ok. 6700 wpłatomatów, z czego Euronet posiada ponad 2500 urządzeń. mBank i Cashline razem wzięte zarządzają ponad 360 urządzeniami.

Od połowy listopada prowizja we wpłatomatach Euronet wyniesie 0,2 proc. wpłacanej kwoty, a min. 2 zł. Wpłatomaty mBanku i Cashline pozostaną darmowe. Co ciekawe, wpłatomaty Euronetu w placówkach mBanku również będą bezpłatne.

W zamian klienci mBanku otrzymają możliwość bezpłatnej wpłaty w urządzeniach Planet Cash. Marne to pocieszenie, ponieważ wpłatomatów tej firmy jest w Polsce ok. 360. Jednak jest to najszybciej rosnąca sieć w naszym kraju (w okresie kwiecień-czerwiec przybyło blisko 80 wpłatomatów Planet Cash – dane Cashless.pl).

Wpłatomaty Euronetu pozostaną darmowe dla klientów mBanku posiadających wybrane konta (m.in. mKont Aquarius Intensive).

Więcej informacji znajdziecie na stronie mBanku

Komentowanie zamknięte do odwołania