Jakie zalety posiadają lokaty któtkoterminowe?

0

Lokaty te są bardzo popularne. Szczególnie wśród osób, które chwilowo dysponują wolną gotówką. Rynek bankowy roi się od tego typu propozycji. Wszystkie instytucje bankowe zachęcają do zakładania lokat bankowych i otwierania przy tej okazji kont osobistych. Dzięki temu banki pozyskują nową gotówkę, którą mogą przeznaczyć na udzielanie kredytów. Konkurują zatem ze sobą o nowych klientów.polskabankowosc.com.pl - najlepsze lokaty

Oprocentowanie lokat

Rywalizacja banków w nabyciu nowego klienta odbywa się w przeważającej większości na płaszczyźnie oferowanego oprocentowania od złożonego depozytu. To na ten aspekt w pierwszej kolejności patrzy potencjalny klient, gdy przeprowadza porównanie lokat. Znacznie korzystniej wygląda propozycja w wysokości 7, 79% niż niskie 3%. Oczywiście druga propozycja przy kryzysie gospodarczym jest dość dobrą ofertą dlatego przed podjęciem decyzji o sposobie oszczędzania należy dobrze poznać obecne warunki panujące w gospodarce. Najlepsza lokata to taka, która nie tylko oferuje wysokie oprocentowanie, ale i nie jest obciążona żadnymi dodatkowymi opłatami.

Przy szukaniu ofert lokat długoterminowych kluczową rolę odgrywają także aspekty związane z wcześniejszym zerwaniem umowy depozytowej. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co się wydarzy za dwa lata. A przecież lokata długoterminowa zawierana jest na okres dłuższy jak jeden rok. Upewnienie się, że bank nie będzie żądał dodatkowych pieniędzy za zakończenie umowy przed czasem pozwoli spokojnie cieszyć się życiem. W trakcie zakładania lokaty klient zrzeka się praw do swoich pieniędzy, ale potrzebuje także się zabezpieczyć na wszelki wypadek. Nie powinien ponosić żadnych kosztów związanych z zerwaniem umowy. Jedyną konsekwencją powinna być utrata prawa do niewygenerowanych jeszcze odsetek.

Lokaty bankowe są idealną propozycją dla osób szukających bezpiecznego sposobu pomnażania gotówki. Lokaty o krótkim terminie zapadalności są popularne w niepewnych czasach, gdy ciężko przewidzieć zmiany stóp procentowych. Przewidując kryzys gospodarczy warto z odpowiednim wyprzedzeniem zawierać umowy na długie okresy i decydować się na stałe oprocentowanie lokat. Aktualnie klienci którzy zawarli tego typu umowy dwa lata wcześniej mogą być w pełni zadowoleni. Ich pieniądze pracują obecnie na znacznie korzystniejszych warunkach. Jednak dany moment nie sprzyja do tego typu umów. Chyba że ktoś pragnie złożyć w depozycie pokaźną sumę pieniędzy. Wówczas może liczyć na korzystniejsze warunki, indywidualnie dostosowane do swoich potrzeb i oczekiwań.

Sprawdź najlepsze lokaty bankowe we wrześniu 2015 na oszczednoscionline.pl

Komentowanie zamknięte do odwołania