Jak wybrać dobre konto oszczędnościowe?

0

Współczesny rynek produktów bankowych obfituje w różnorakie oferty. W przypadku niektórych z nich mamy do czynienia z istotnymi różnicami występującymi na płaszczyźnie nie tylko zarobków, ale także i elastyczności oferty. Kredyt samochodowy

Czasami jednak poszczególne konta oszczędnościowe różnią się jedynie sposobem wyrażania ich kluczowych parametrów. Bez wątpienia jednak ilość możliwości, jakie mamy do wyboru, gdy chcemy założyć konto oszczędnościowe jest na tyle duża, iż warto dokładnie przeanalizować poszczególne rozwiązania, aby później nie żałować wyboru. Jest to jedyna droga do znalezienia opcji inwestycji przynoszącej możliwie największe zyski.

Kryteria oceny rachunków oszczędnościowych

Wybierając rachunek oszczędnościowy głównym kryterium będzie zapewne zysk, jaki możemy osiągnąć. Kluczowym parametrem jest tu zatem oprocentowanie rachunku. Standardowo podawane jest ono w skali roku. Warto jednak pamiętać, iż od zysku należy odjąć kwotę podatku, jaki będziemy musieli zapłacić fiskusowi. Dopiero po jego odjęciu wyliczymy nasz faktyczny zysk. Zastanawiając się gdzie zainwestować nasze oszczędności należy szukać konta oszczędnościowego o możliwie najwyższym oprocentowaniu. Czynnikiem, jaki również należy mieć na uwadze jest częstotliwość kapitalizacji odsetek. Ten parametr także wpływa na wysokość zysku. Dzieję się tak, ponieważ im częściej następuje kapitalizacja odsetek, tym większy średni kapitał pracujący. Zatem wyższy będzie także zysk, który naliczany jest procentowo od kwoty bazowej. W niektórych przypadkach znaczenie może mieć też elastyczność danego rachunku. Chodzi tu głównie o liczbę bezpłatnych wypłat i przelewów, która przysługuje posiadaczowi w skali miesiąca.

Narzędzia wspomagające wybór

W wielu przypadkach samodzielne studiowanie dużej ilości dostępnych na rynku ofert może być kłopotliwe. Można jednak wykorzystać narzędzia, które skutecznie wspomogą taką analizę ofert. Mowa tu o rankingach kont oszczędnościowych. Są to zestawienia dostępne za darmo w Internecie. Obejmują one najlepsze oferty kont oszczędnościowych dostępnych w danej chwili. Ranking kont oszczędnościowych zwykle jest aktualizowany raz w miesiącu, co pozwala zachować jego aktualność. Oprócz najważniejszych parametrów rachunków oszczędnościowych ranking zawiera także często symulacje zysków przy założonej kwocie inwestycji. Narzędzie takie często pozwala zaoszczędzić wiele czasu i skupić się na samym wyborze rachunku oszczędnościowego. Aby znaleźć ranking kont oszczędnościowych wystarczy skorzystać z wyszukiwarki.

Komentowanie zamknięte do odwołania