Najlepsze oprocentowanie lokat tylko dla nowych klientów – jak uzyskać lepsze warunki w banku?

0

Przeglądając dzisiejsze oferty lokat bankowych można zauważyć, że większość najlepszych lokat to depozyty promocyjne. Co to oznacza? To, że na lepsze warunki na lokacie bankowej będziemy mogli liczyć tylko po spełnieniu konkretnych warunków.

Banki wymagają spełnienia od swoich klientów przynajmniej kilku warunków. Przede wszystkim promocyjne oferty lokat są skierowana do nowych klientów.

Inne, bardzo często spotykane warunki stawiane przy okazji oferowania promocyjnych lokat to:

  • konieczność założenia konta osobistego
  • ograniczenie kwoty depozytu
  • wykonywanie transakcji bezgotówkowych
  • zapewnienie wpływów na koncie
  • korzystanie z aplikacji mobilnej banku

Status nowego klienta

Banki starając się przyciągnąć nowe osoby do swoich usług oferują lokaty bankowe na promocyjnych warunkach. Nowi klienci mogą liczyć w takim przypadku na lepsze warunki. Jednak w późniejszym okresie, warunki lokat terminowych czy też kont oszczędnościowych nie są już tak dobre. Nowi klienci mogą się spotkać różnymi okresami karencji. Co to oznacza? Jeśli byliśmy klientem danego banku i zrezygnowaliśmy z jego usług – dopiero po upłynięciu odpowiedniego okresu taki bank będzie nas traktował jako nowego klienta. Z reguły okres karencji w przypadku promocji bankowych trwa od pół roku nawet 2 lat.

Konto osobiste

Promocyjne lokaty wiążą się z koniecznością otworzenia rachunku osobistego w danym banku. Jest to kolejny sposób, aby przyciągnąć nowych klientów i związać ich z usługami danego banku. W tym przypadku, należy sprawdzić na jakich warunkach jest oferowane takie konto osobiste oraz jakie funkcjonalności posiada. Warto sprawdzić koszty oraz wymagania, jakie trzeba spełnić aby ominąć pewne opłaty. Nie wszystkie oferty promocyjne pod tym względem są opłacalne. Korzystniejsze warunki na lokacie możemy otrzymać korzystać również z innych produktów danego banku.

Pozostałe warunki – najczęściej spotykane wymagania

Banki oferując promocyjne lokaty ograniczają maksymalną kwotę depozytu. Przy większych kwotach nominalna kwota odsetek byłaby wysoka. Lepsze warunki na lokacie można zyskać także utrzymując odpowiednie saldo na rachunku bieżącym – np. zapewniając miesięczne wpływy w odpowiedniej kwocie. Wyższe oprocentowanie można uzyskać wpłacając na rachunek lokaty nowe środki. Banki premiują klientów, którzy wykonują dużo płatności bezgotówkowych kartą lub BLIKiem. W takim przypadku można liczyć na zwrot środków, a nie na lepsze oprocentowanie na lokacie. Możemy również zyskać korzystając aktywnie z aplikacji mobilnej. Niektóre banki oferują lepsze warunki na lokacie zakładanej właśnie przez aplikację.

Komentowanie zamknięte do odwołania