Jak ograniczyć koszty związane ze spłatą kredytów?

0

Szybsze życie i dostęp do wielu towarów spowodował, że wiele osób wpada w długi. Promocje, obniżki oraz inne okazje sprawiają, że trudno sobie odmówić nowego zakupu. Karty kredytowe oraz szybki dostęp do pieniędzy wcale tego nie ułatwia. Coraz więcej osób wpada w długi, wydaje za dużo pieniędzy i po prostu nie udaje im się wyjść z tej spirali długów.kredyt hipoteczny

Dlaczego tracimy pieniądze?

Karty kredytowe to wspaniałe narzędzie płatnicze. Nawet nie mając pieniędzy możemy zakupić to, czego akurat potrzebujemy. Karta spłaca się automatycznie po wpłacie pieniędzy- nie ma problemu. Niestety wiele osób płaci kartą kredytową a następnie wydaje swoje pieniądze, nie ma z czego spłacić karty i już bank puka do naszych drzwi. Wiele osób nie potrafi sobie poradzić z tą sytuacją i kontynuują pożyczanie- od rodziny, innych banków lub korzystają z tak zwanych chwilówek. Niestety rodzina szybko przestaje udzielać pomocy, banki wzywają windykatorów a chwilówki mają strasznie wysokie koszty pożyczki. Taka kolej rzeczy sprawia, że dłużnik nie ma szans na spłatę należności. Sytuację taką pogarsza jeszcze bardziej wizyta komornika, który straszy licytacją mienia.

Co możemy z tym zrobić?

Trzeba reagować szybko, nie oszukiwać się, że dług można spłacić ani nie odmawiać rozmów z bankiem. Kompromisowe rozwiązanie to najważniejsza rzecz. Trzeba rozmawiać z bankiem i pertraktować warunki, może uda się rozłożyć dług na więcej rat lub bank zgodzi się zmniejszyć odsetki. Nie warto ignorować rozmów z bankiem, jest to najprostszy sposób na wyjście ze spirali długów. Kolejnym rozwiązaniem jest konsolidacja kredytu. Warto zapoznać się z ofertami banków i wybrać najlepszą opcję. Konsolidacja polega na tym, że inny bank wykupuje nasze długi i zamienia kilka większych rat na jedną, mniejszą. Dzięki temu mamy dużą szansę na wybrnięcie z kłopotu. Mniejsza rata jest łatwiejsza w spłacie, nie zgubimy się także wśród płatności dla wielu banków. Mamy prostszą wizję naszego długu i dzięki temu możemy łatwiej planować nasz budżet.

Spirala długów to bardzo nieprzyjemna sytuacja. Warto szybko zareagować i spróbować dojść do kompromisu z bankiem. Jeżeli to nie przyniesie rezultatu to trzeba liczyć na kredyt konsolidacyjny bez hipoteki.Oczywiście najlepiej w ogóle nie wpadać w długi, ale w obecnych czasach trudno nie mieć na koncie jednego czy dwóch kredytów.

Komentowanie zamknięte do odwołania