Google łączy usługi finansowe – Android Pay zamienia się w Google Pay

0

Marka Android Pay znika z rynku. Nowy portfel elektroniczny od Google będzie nosił bardzo oryginalną nazwę – Google Pay. Nowa usługa skonsoliduje płatności finansowe udostępnianie przez Google, łącząc m.in. Android Pay z Google Wallet.  Na dniach powinna zacząć się kampania informacyjna promująca nowy sposób płatności.

Google Pay będzie można używać w internetowym sklepie Google Play, sklepach stacjonarnych z terminalami płatniczymi oraz serwisach internetowych, które mają płatności powiązane z portfelem Google’a. Na razie gigant z Doliny Krzemowej nie podał listy serwisów, gdzie Google Pay będzie dostępny. Przypuszczalnie chodzi m.in. o AirbnB czy Tindera – gdzie do tej pory były wykorzystywane usługi finansowe dostarczane przez Google.

Google Pay ma być dostępny w ciągu najbliższych tygodni. Od tej pory wszystkie usługi płatnicze od Google będą nosiły nazwę Google Pay. Widocznie Google chciał odciąć się od nazwy Android i przyjął nazwę, która będzie miała szersze zastosowanie. Oprócz konsolidacji usług finansowych, wraz z wprowadzeniem marki Google Pay, można spodziewać się nowych funkcjonalności i innowacji.

Android Pay to w tej chwili najlepiej rozwinięta metoda płatności mobilnych na polskim rynku. Jest dostępna w wielu bankach i umożliwia płatności kartami wydanymi zarówno przez VISA jak i MasterCard. Z kolei Apple Pay wchodzi dopiero do Polski. Być może rebranding ma wzmocnić Google w walce o rynek z Apple.

Komentowanie zamknięte do odwołania