Do 100 zł zwrotu za zakupy na stacjach benzynowych w ramach konta firmowego Rachunek Partner w Alior Banku

0

Alior Bank od jakiegoś czasu promuje swój odświeżony rachunek firmowy. W ramach nowej promocji klienci, którzy teraz założą konto dla firm Partner mogą liczyć na zwrot części kosztów poniesionych na benzynę. Miesięcznie można otrzymać 100 zł zwrotu.

Nowa promocja od Alior Banku związana jest z kontem firmowym – Rachunek Partner. Alior zdeklarował się do zwrotu część kosztów poniesionych przy zakupie paliwa na stacjach benzynowych. Alior gwarantuje cenę paliwa na poziomie 3,90 zł za litr. Nadwyżka, którą poniesiemy na stacji zostanie nam zwrócona (obecnie litr Pb95 kosztuje 4,50-4,60 zł). Maksymalnie w ciągu miesiąca można zyskać 100 zł zwrotu kosztów.

Aby przystąpić do promocji, należy złożyć wniosek o Rachunek Partner – co można zrobić tutaj. Jest to konto skierowane do przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą – zarówno osób prawnych jak i fizycznych (w tym także do wspólników spółek cywilnych, jawnych i partnerskich). Z promocji wykluczone są osoby, które wcześniej posiadały rachunek firmowy w Alior Banku. Podczas wnioskowania o konto, należy także wyrobić kartę debetową, która będzie potrzebna do płatności za paliwo.

Jak będzie naliczany zwrot kosztów za zakupy paliwa?

Alior zobowiązuje się zwracać uczestnikom promocji nadwyżkę od ceny średniej paliwa ustalanej na podstawie danych Polskiej Izby Paliw Płynnych (strona paliwa.pl). Zwrot otrzymamy za zakup paliwa Pb95, Pb98 oraz oleju napędowego. Są to transakcje oznaczone kodami MCC: 5172, 5541, 5542 lub 5983 (są to transakcje wykonane na stacjach benzynowych, więc nie wiadomo do końca, jak będą rozliczane płatności np. za napój gazowany kupiony na Orlenie). Bank po miesiącu dokonywania płatności na stacjach benzynowych zsumuje poniesione koszty i podzieli przez średnią cenę litra paliwa. W ten sposób otrzymujemy ilość litrów paliwa, którą zatankujemy w danym miesiącu. Następnie ilość litrów paliwa mnoży się przez kwotę średnią ceny paliwa obowiązującej w Polsce podawaną przez PIPP (w zależności czy jest to Pb95, Pb98, ON). Dalej, liczbę litrów mnoży się przez kwotę 3,90 zł. Różnica pomiędzy tymi kwotami stanowi zwrot, jaki otrzymamy od banku.

Wzór:

[( ilość litrów paliwa x średnia cena obowiązująca w Polsce dla PB95, podawana przez PIPP) – (ilość litrów paliwa x 3,90 zł)]

Przykład:

W ciągu miesiąca wydaliśmy 450 zł na paliwo. Średnia cena paliw wg PIPP wyniosła w listopadzie 4,50 zł. Łącznie zatankowaliśmy 100 litrów paliwa (wartości „po przecinku” są zaokrąglane w dół do pełnych litrów). Ponieważ bank gwarantuje nam cenę 3,90 zł za litr, oznacza to, że „powinniśmy” zapłacić 390 zł (100 litrów x3,90 zł). Różnica (450 zł – 390 zł) stanowi cashback, jaki wypłaci nam bank – czyli w tym przypadku 60 zł. Maksymalnie można zyskać 100 zł zwrotu, co w praktyce oznacza, że przy średniej cenie paliwa (Pb95) w okolicy 4,50 zł, powinniśmy miesięcznie wydać na zakupy na stacjach benzynowych ok. 600-700 zł. Promocja trwa do odwołania.

Dodatkowe warunki promocji

Przedsiębiorca musi spełnić jeszcze dwa warunki, aby dostać zwrot za zakupy na stacjach paliw. Dodatkowo należy:

  • Wykonać przynajmniej jeden przelew do ZUS-u lub Urzędu Skarbowego
  • Wykonać w ciągu miesiąca płatności bezgotówkowe kartą w dowolnych punktach usługowo-handlowych na kwotę min. 500 zł.

Pamiętaj o podatku!

Promocja jest skierowana do przedsiębiorców, dlatego zyski z tego typu promocji są opodatkowane. Premię należy uznać za przychód z działalności gospodarczej. Podatek będzie rozliczany według właściwych zasad opodatkowania dla danej spółki (przeważnie wyniesie 18%).

Warunki Rachunku Partner

W ramach promocji Cashback dla przedsiębiorców, uczestnicy mogą nie tylko zyskać na zwrocie kosztów za paliwo, ale także są zwolnieni z pewnych opłat za konto.

Dzięki promocji nie będzie naliczana:

  • opłata miesięcznej za kartę Mastercard Debit Commercial (3 zł),
  • miesięczna opłata dodatkowa za korzystanie z karty Mastercard Debit Commercial (6 zł)
  • oraz opłata za korzystanie z usługi Cash Back dla przedsiębiorców (15,99 zł).

Prowadzenie Rachunku Partner standardowo kosztuje 25 zł miesięcznie. Opłatę można ominąć, jeśli w ciągu miesiąca wykonamy jeden przelew do ZUS-u lub US-u oraz zapewnimy wpływy na koncie na min. 2500 zł (albo będziemy posiadać kredyt firmowy w Alior Banku).

Jednorazowa wypłata z bankomatu kosztują 2 zł. Darmowe są urządzanie znajdujące się w oddziałach Alior Banku.

Opłata za skorzystanie z wpłatomatu wynosi 0,25% (min. 3 zł) dla urządzeń Planet Cash oraz 0,5% (min. 6 zł) dla urządzeń Euronetu.

Z opłat zwolnione są również firmy, które mają staż działalności krótszy niż 6 miesięcy.

W przypadku tej promocji polecam sprawdzenie regulaminu pod tym linkiem.

Tutaj można złożyć wniosek o Rachunek Partner w Alior Banku i skorzystać ze zwrotu kosztów za zakupy na stacjach benzynowych

Komentowanie zamknięte do odwołania