Czy warto korzystać z rankingów lokat?

0

Jaka jest najlepsza lokata? Takie pytanie zadaje sobie oczywiście mnóstwo osób, które posiadają odłożone pieniądze, jakie przez najbliższy czas nie będą im potrzebne. Zamiast leżeć gdzieś w kopercie mogą one zacząć na siebie zarabiać właśnie poprzez lokatę. Jednakże wybór najkorzystniejszej oferty wcale nie jest taki prosty. Jak więc sobie ułatwić podjęcie decyzji i z czego warto w tym celu korzystać?finanse osobiste

Przede wszystkim pod lupę trzeba będzie wziąć rzetelny ranking lokat. Celowo piszemy tutaj „rzetelny”, ponieważ niektóre rankingi zaniedbują takie rzeczy, jak przedstawienie ofert wszystkich albo przynajmniej większości banków, czy też nie spieszą się z aktualizacją ofert znajdujących się w rankingach. Dlatego pierwszą rzeczą, którą należy zrobić odwiedzając jakikolwiek ranking z lokatami, to sprawdzić, ile banków jest dostępnych oraz kiedy była ostatnia aktualizacja rankingu. Dopiero po takim rozeznaniu będzie można zacząć analizować i porównywać ze sobą oferty.

Najważniejsze oczywiście jest oprocentowanie, ponieważ to od niego zależy tak naprawdę suma ewentualnych zysków. Jednakże warto wybrać takie rankingi, które pozwalają na porównywanie ze sobą ofert bankowych nie tylko pod kątem oprocentowania. Takich rankingów na różnych stronach internetowych jest naprawdę bardzo dużo – niektóre mają za zdanie po prostu w telegraficznym skrócie pokazać najważniejsze parametry najpopularniejszych lokat, inne zaś działają jak rozbudowane porównywarki, które pozwalają na zestawianie ze sobą ofert lokat bankowych pod kątem różnych parametrów, w tym nie tylko ze względu na oprocentowanie.

Komentowanie zamknięte do odwołania