Czy oferty lokat progresywnych są warte uwagi?

0

Oferta produktów bankowych, które dostępne są w tej chwili na rynku, jest niezwykle bogata. Bardzo dużą popularnością cieszą się przede wszystkim różnego rodzaju kredyty i pożyczki. Klienci banków wybierają jednak równie często produkt jakim jest lokata.banki

Lokaty bankowe cieszą się rzeczywiście dosyć dużą popularnością. Są chętnie wybierane ponieważ gwarantują zysk, bez konieczności posiadania wiedzy o skomplikowanych mechanizmach i instrumentach finansowych. Chociaż mechanizm, na którym opiera się ich działanie wydaje się raczej prosty, kiedy spróbujemy wybrać jakąś konkretną ofertę, może się okazać, że będziemy mieli z tym poważny problem. Jednym z terminów, na który z pewnością natkniemy się w czasie naszych poszukiwań jest lokata progresywna. O co chodzi?

Jest to rodzaj lokaty, który daje możliwość dopłacania środków już po założeniu lokaty bez konieczności zawierania nowej umowy z bankiem. Może to być z pewnością bardzo korzystna propozycja dla wszystkich osób, które lubią i chcą oszczędzać, ponieważ daje możliwość ciągłego odkładania pieniędzy. Częstotliwość i wysokość takich wpłat zależy od szczegółów umowy jaką zawrzemy z bankiem i może być dowolna lub określona z góry. Warto dokładnie zastanowić się, które rozwiązanie będzie dla nas bardziej korzystne. Sztywny plan wpłat wymaga większej dyscypliny, ale jednocześnie bardziej motywuje do oszczędzania i bez wątpienia ostatecznie powoli uzbierać większą sumę. Trochę inaczej będzie wyglądała sytuacja, gdy mamy na przykład niesystematyczne dochody lub spodziewamy się w przyszłości większego przypływu gotówki, którą będziemy mogli wpłacić na lokatę. W takich okolicznościach lepiej zostawić sobie większą swobodę.

To czy wybierzemy lokatę progresywną będzie zależało wyłącznie od nas, taka lokata może się jednak okazać bardzo korzystnym rozwiązaniem, dlatego warto wziąć ją pod uwagę. Zanim wybierzemy konkretną ofertę możemy skorzystać z bardzo pomocnego rozwiązania jakim jest ranking lokat. Dzięki niemu porównany aktualne oferty banków.

Komentowanie zamknięte do odwołania