BLIK w bankomatach banków spółdzielczych?

0

IT Card to firma obsługująca bankomaty banków spółdzielczych. Od teraz w tych bankomatach będzie można wypłacić gotówkę korzystając z BLIKa. Nie oznacza to jeszcze jednak, że BLIK został wprowadzony do usług banków spółdzielczych. Te jak na razie nie palą się do zaimplementowania tego rodzaju płatności bezgotówkowych.

Bankomaty obsługiwane przez IT Card otrzymały możliwość wypłacania pieniędzy za pomocą BLIKa. Przypomnijmy, że IT Card obsługuje banki w sektorze bankowości spółdzielczej.

BLIK trafił do bankomatów obsługiwanych przez IT Card w sektorze bankowości spółdzielczej. Oprócz tego w części terminali POS jest przeprowadzana aktualizacja oprogramowania. Dzięki temu terminale IT Card obsługujące płatności bezgotówkowe będą przyjmowały także płatności za pomocą BLIKa.

Tylko część bankomatów IT Card zyskało do tej pory funkcję wypłaty BLIKiem (ok. 1000 urządzeń na 2500). Z kolei nowe oprogramowanie jest zainstalowane w ok. 30% POS-ów. Liczba urządzeń należących do IT Card, którą będą obsługiwać BLIKa będzie stale rosnąć. Proces aktualizacji oprogramowania urządzeń IT Card dopiero rozpoczął się.

Co do klientów banków spółdzielczych – ci jeszcze nie mogą korzystać z polskiego standardu płatności bezgotówkowych BLIK. Banki spółdzielcze nie spieszą się z wprowadzeniem BLIKa, ale wydaje się, że będą przymuszone do tego, aby iść z duchem czasu. Sami przedstawiciele BLIKa zachęcają banki spółdzielcze do wprowadzenia ich usługi. Jak na razie z BLIKa można korzystać w 9 bankach komercyjnych (Alior, Millennium, BZ WBK, ING, mBank, PKO BP, Orange Finanse, Getin Bank, T-Mobile UB)

Komentowanie zamknięte do odwołania