BLIK One Clic – czyli jak błyskawicznie płacić w Internecie za pomocą smartfona

0

Dziś coraz bardziej odchodzi się od transakcji gotówkowych na rzecz bezgotówkowych. Płatności zbliżeniowe kartą i smartfonem są dostępne już w wielu miejscach. Rynek e-commerce także stale rośnie, przez co robimy o wiele więcej transakcji w internecie niż kiedyś. Jednym ze sposób płacenia bez używania gotówki jest BLIK.

Jest sposób płatności stworzony przez banki działające w Polsce. Przez ostatnie kilka lat BLIK stał się bardzo popularny – głównie dzięki innowacyjności. Teraz BLIK zyskuje kolejną funkcjonalność, która pozwoli jeszcze szybciej płacić za zakupy w Internecie.

Dokonywanie płatności bezgotówkowych powinno być bezpieczne, wygodne i szybkie. BLIK spełnia te założenia i przez to staje się coraz bardziej popularny. Od niedawna płatności internetowe za pomocą BLIKa mogą być jeszcze prostsze i szybsze. Wszystko dzięki nowej funkcjonalności jaką jest One Click. Pozwoli to na dokonanie płatności w Internecie za pomocą jednego kliknięcia. Nie będzie przy tym wymagane wpisywanie kodu BLIK.

Wystarczy zapamiętać w aplikacji mobilnej dany sklep internetowy, który pozwala na płatności BLIKiem. Kolejnym razem, gdy będziemy robić zakupy w tym sklepie, do płatności wystarczy jedno kliknięcie do potwierdzenia transakcji. Nie będzie potrzebny specjalnie wygenerowany kod BLIK. Jedynie co będzie wymagane to podanie kodu, którego używamy do zalogowania się do aplikacji i potwierdzania transakcji.

Kto może skorzystać z BLIKA i jak to działa?

BLIK to system płatności mobilnych, który opiera się na polskim standardzie płatności. Z BLIKa za pomocą aplikacji mobilnych mogą korzystać klienci takich banków jak: Alior, Millennium, BZ WBK, ING, mBank, PKO BP, Getin Bank, Orange Finanse i T-Mobile Usługi Bankowe.

Mechanizm, o który opiera się funkcjonowanie BLIKa, polega na generowaniu za pomocą aplikacji mobilnych jednorazowych kodów, ważnych przed 2 minuty. Kod jest generowany przez system Polskiego Standardu Płatności na żądanie banku i udostępniany klientowi. Kody są kombinacją szczęściu cyfr – od 0 do 9.

BLIK pozwala na:

  • płatności w Internecie
  • płatności w sklepach i innych puntach usługowo-handlowych
  • wypłaty z bankomatów
  • przelewania pieniędzy pomiędzy osobami fizycznymi przy pomocy nr telefonu
  • wystawianie wirtualnych czeków

Komentowanie zamknięte do odwołania