BLIK w końcu dostępny w Banku Pekao – Apple Pay na horyzoncie

0

Wprowadzenie BLIKa do aplikacji Banku Pekao zostało zapowiedziane już w lutym tego roku. Klienci banku z żubrem w logo musieli trochę poczekać. Początkowo BLIK miał pojawić się w PeoPay w pierwszych dniach czerwca. Stało się to paręnaście dni później. Teraz, po aktualizacji aplikacji mobilnej osoby korzystające z usług Pekao mogą w końcu skorzystać z płatności BLIK.

W PeoPay pojawiła się dawno zapowiadana usługa – czyli płatności za pomocą BLIKa. Klienci Pekao mogą płacić bezgotówkowo w sklepach (zarówno stacjonarnych jak i internetowych) oraz wypłacać gotówkę z bankomatów. Wystarczy zaktualizować aplikację PeoPay. Od teraz kody BLIK będą akceptowane w terminalach POS należących do Pekao. Oznacza to, że za pomocą BLIKa zapłacimy również w sklepach Biedronka – w których używane są POS-y Pekao.

Z kolei przelewy na telefon za pomocą BLIKa – według zapowiedzi włodarzy banku – powinny pojawić się w III kwartale 2018 r.

Za sprawą wprowadzenia BLIKa do aplikacji PeoPay zmienią się inne płatności bezgotówkowe dostępne w Pekao. Do tej pory klienci tego banku mogli dokonywać transakcji przy pomocy kodów QR. Teraz będzie to możliwe tylko w Internecie.

Pekao dołączył do grona banków, które umożliwia płacenie przy pomocy BLIKa. Obecnie z tego typu płatności mogą skorzystać klienci: Alior Banku, Banku Millennium, BZ WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO BP, BGŻ BNP Paribas, Orange Finanse, T-Mobile Usługi Bankowe, Raiffeisen Polbanku, Credit Agricole.

Apple Pay wchodzi do polskich banków

Jak podaje serwis Cashless.pl – już od przyszłego tygodnia klienci Pekao będą mogli skorzystać z płatności Apple Pay. Usługa płatności od Apple ma pojawić się także w innych bankach. Według doniesień – oprócz Pekao – Apple Pay powinno być udostępnione m.in. w mBanku oraz BZ WBK. Przypomnijmy, Apple Pay umożliwia płatności bezgotówkowe iPhonem.

Jeśli jeszcze nie macie konta w Pekao, a interesuje was założenie rachunku w tym banku – to tutaj możecie złożyć wniosek.

Komentowanie zamknięte do odwołania