BLIK coraz popularniejszy wśród Polaków – wkrótce nowe usługi i promocja na majówkę!

1

BLIK może pochwalić się dużym wzrostem transakcji internetowych w minionym kwartale. Bez wątpienia duży wpływ na ten wzrost miało udostępnienie płatności BLIK-iem przez PayU na Allegro. Już niedługo możemy spodziewać się także nowych usług, które pojawią się w BLIK-u. Tymczasem, przed weekendem majowym możemy skorzystać z promocji i płacąc BLIK-iem zapłacić mniej za bilety kolejowe.

W pierwszym kwartale 2017 r. dokonano 3,6 mln transakcji internetowych za pomocą BLIK-a. Jest dość duży wzrost w porównaniu do dotychczasowej dynamiki rozwoju BLIK-a. Dla porównania, ilość transakcji w ostatnim kwartale 2016 r. wyniosła 2,3 mln. Wszystko dzięki pojawieniu się płatności BLIK-iem na największym serwisie e-commerce w Polsce – czyli Allegro.

Jednak BLIK to nie tylko transakcje internetowe. W pierwszych trzech miesiącach 2017 r. dokonano 1,5 mln wypłat gotówki z bankomatów za pomocą BLIK-a. To wzrost o 400 tys. w porównaniu do IV kwartału 2017 r. W I kwartale bieżącego roku przeprowadzono ok. 300 tys. płatności bezgotówkowych w punktach usługowo-handlowych oraz ok. 200 tys. przelewów P2P. W sumie dokonano blisko 6 mln transakcji w I kwartale tego roku. Wzrost w porównaniu z ostatnim kwartałem 2016 r. jest imponując i wyniósł ok. 3,8 mln więcej transakcji.

Nowości w BLIKu

Podmiot zajmujący się zarządzaniem BLIK-iem (Polski Standard Płatności) pracuje obecnie nad nowymi usługami, które niedługo powinny pojawić się w BLIK-u. Mowa przede wszystkim o płatnościach cyklicznych (z ang. recurring payment). Nowe rozwiązanie ma pojawić się w tym roku. Ten rodzaj płatności ma być dostępny dla klientów banków, którzy mogą korzystać z uproszczonego procesu transakcyjnego BLIK-iem – nazywanego one click.

Dzięki nowej usłudze, przeprowadzając transakcje BLIK-iem na stronie internetowej będziemy mogli wyrazić zgodę na cykliczne pobieranie przez właściciela strony pewnej kwoty w przyszłości. Będzie to rodzaj subskrypcji, podobnej do tej, która działa np. na Netflixie i automatycznie pobiera miesięczny abonament za usługi streamingu. Przy zatwierdzeniu transakcji BLIK-iem na danej stronie, będziemy mogli dodać akceptanta do odbiorców zaufanych. Płatności na rzecz takiego akceptanta (sklepu lub platformy świadczącej usługi) będą pobierane automatycznie z naszego rachunku.

Promocja dla podróżujących pociągiem

Przed weekendem majowym możemy obniżyć koszt zakupu biletu kolejowego, jeśli przy płatności skorzystamy z BLIK-a. Rabat na bilety wynosi 50%. Zniżki otrzymamy kupując bilety na stronie koleo.pl. Tańsze bilety kupimy u następujących przewoźników:

  • Arriva RP,
  • Koleje Małopolskie,
  • Łódzka Kolej Aglomeracyjna,
  • PKP Szybka Kolej Miejska (SKUM) w Trójmieście,
  • POLREGIO,
  • Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych.

Aby uzyskać rabat, wystarczy założyć konto na stronie koleo.pl, kupić bilet kolejowy na przejazd u jednego z powyższych przewoźników i zapłacić za pomocą BLIK-a. Można skorzystać także z aplikacji KOLEO i za jej pomogą kupić bilet kolejowy z rabatem.

Kupując bilet uzyskamy 50% zwrotu wartości biletu – ale uwaga! Zwrot za jeden bilet może wynieść maksymalnie 15 zł. Jeśli kupimy bilet za 40 zł, to i tak zniżka wyniesie 15 zł. W ramach jednego konta na koleo.pl w sumie można otrzymać 50 zł rabatu. Tyle wynosi limit zwrotów przy zakupie więcej niż jednego biletu i opłaceniu ich za pomocą BLIK-a. Rabat zostanie przekazany w formie zwrotu na konto w serwisie koleo.pl Przyznane środki będziemy mogli wykorzystać na zakup kolejnych biletów. Z promocji można skorzystać do 25 maja 2017 r.

1 komentarz

  1. dodatkowo Podczas rezerwacji pierwszego biletu wpisując kod rabatowy: K0NRA3OJ7 dodatkowo otrzymamy jednorazowo 5 zł na konto Koleo