Bankowość elektroniczna – zasady bezpiecznego korzystania z konta online

0

Konto osobiste obecnie posiada praktycznie każdy z nas, a w dobie Internetu większość osób korzysta z bankowości elektronicznej. Coraz częściej robimy zakupy przez Internet, zakładamy lokaty oraz konta oszczędnościowe. Również coraz więcej osób, szczególnie młodych wybiera możliwość korzystania z telefonów, jako narzędzi do łączenia się ze swoim panelem użytkownika w banku.polskabankowosc.com.pl - najlepsze lokaty

To powoduje, że bezpieczeństwo kont bankowych jest narażone na dużo więcej ataków niepowołanych osób do przechwytywania danych i kradzieży pieniędzy. Banki stosują wiele różnych zabezpieczeń mających na celu ochronę, jednak każdy powinien zachować zdrowy rozsądek i uważnie korzystać z bankowości elektronicznej, aby minimalizować ryzyko włamania się na nasze konto osobiste.

Bezpieczny komputer

Przede wszystkim należy zabezpieczyć swój komputer przed odpowiedni program antywirusowy, który będzie chronił nas przed różnymi wirusami, które przechwytują między innymi nasze dane logowania, różne hasła itd.. Ważne, aby program był legalny, gdyż tylko wtedy mamy gwarancję, że jest on prawdziwą ochroną naszego komputera. Drugą istotną kwestią jest robienie aktualizacji oprogramowania, aby ochrona była naprawdę skuteczna.

Tutaj należy pamiętać, aby nie zezwalać przeglądarce na zapamiętywanie haseł czy też nazw użytkownika, nawet, jeśli jest to komputer, z którego tylko my korzystamy. Nie zapisuj nigdzie haseł, loginów, ponieważ mogą one zostać wykorzystane przez niepowołane osoby.

Trudne hasło dostępu

Logowanie do panelu konta bankowego wymaga użycia hasła. Pamiętajmy, że im trudniejsze hasło tym lepiej. Ustal swoje hasło na odpowiednim poziomie trudności, dzięki czemu unikniesz kłopotów. Nie wybieraj haseł z imionami swoich dzieci, z datą urodzenia czy innymi ważnymi dla Ciebie wydarzeniami, gdyż są to proste do ustalenia dla hakera hasła. Stosowanie dużych i małych liter, dodanie kilku cyfr, które nie są żadną datą to z pewnością dobre hasło, które będzie dodatkowo chronić nasze konto bankowe.

Korzystaj z porad banku

Na stronie użytkownika z pewnością znajdziesz informacje jak minimalizować ryzyko kradzieży i włamania na konto osobiste. Koniecznie sprawdzaj czy adres strony banku jest poprawny, czy podczas logowania nie pojawiły się dziwne komunikaty. Jeśli tylko coś budzi Twoje podejrzenia to skontaktuj się z bankiem i wyjaśnij sprawę, gdyż może się okazać, że Twoje podejrzenia były słuszne. I nie chodzi tutaj o to, aby dzwonić codziennie, ale gdy coś nas niepokoi lepiej to zweryfikować.

Komentowanie zamknięte do odwołania