Apple Pay pojawi się w polskich bankach w 2018 roku

0

Już niedługo, według nieoficjalnych informacji, w kilku bankach w Polsce ma pojawić się możliwość płatności Apple Pay. Coraz więcej polskich banków decyduje się na rozszerzenie usług płatności mobilnych. Apple widocznie dostrzegł potencjał naszego rynku i także chce udostępnić polskim klientom swoją usługę płatności mobilnych.

Jak podaje serwis cashless.pl, już niedługi Apple Pay – usługa płatności mobilnych – może pojawić się w kilku polskich bankach. Do tej pory, największym graczem na rynku, jeśli chodzi o tego typu transakcje, był Google ze swoim Android Pay.

O Android Pay możecie poczytać m.in. tutaj.

Według wstępnych informacji, pięć banków zdecydowało się na wprowadzenie w najbliższym czasie Apple Pay. Chodzi o takie banki jak BZ WBK, Alior i mBank. We wdrożeniu usługi ma pomóc jedna z duży organizacji płatniczych działających w Polsce (prawdopodobnie VISA lub MasterCard). Jak na razie cały proces jest na etapie negocjacji warunków (prowizje itp.). Technologicznie polskie banki są gotowe wprowadzić Apple Pay.

Jak wskazuje serwis Cashless.pl, Polska jest dobrym rynkiem do przetestowania usługi w Europie, ponieważ Polacy często korzystają z płatności zbliżeniowych i posiadamy dobrze rozbudowaną sieć terminali zbliżeniowych (90% wszystkich POS-ów w Polsce umożliwia płatności zbliżeniowe).

Prawdopodobnie Apple Pay powinien pojawić się w kilku polskich bankach w I lub II kwartale 2018 r.

Komentowanie zamknięte do odwołania