Apple Pay niedługo w BZ WBK? Wszystko na to wskazuje!

0

Na polskim rynku usług bankowych pojawia się coraz więcej wirtualnych portfeli służących do płatności mobilnych za pośrednictwem modułu NFC. Największym graczem jaki funkcjonuje w Polsce jest Google ze swoim Android Pay. Już niedługo wyzwanie ma mu rzuć Apple i wprowadzić do Polski Apple Pay. Zamiar wprowadzenia tej usługi potwierdził Bank Zachodni WBK.

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem będziemy mogli płacić Apple Pay w Polsce. Wirtualny portfel Apple ma wprowadzić BZ WBK. Na razie bank czeka na zgodę centrali z Cupertino.

Apple Pay to usługa podobna do Android Pay. Jest to wirtualny portfel, który umożliwia płatności zbliżeniowe smartfonem. Wykorzystywany jest przy tym moduł NFC dostępny w dzisiejszych telefonach komórkowych. Aby móc płacić zbliżeniowo telefonem, wystarczy podpiąć kartę debetową lub kredytową do specjalnej aplikacji. Na dziś, najwięcej banków w Polsce posiada w swojej ofercie Android Pay. Więcej na temat tej usługi od Google przeczytacie tutaj oraz tu.

Spółka matka BZ WBK – hiszpański Santander posiada już w swojej ofercie Apple Pay. Teraz BZ WBK prowadzi rozmowy z Apple, aby wprowadzić Apple Pay do swojej oferty. Według doniesień portalu Cashless.pl, od strony technologicznej bank jest gotowy na wprowadzenie wirtualnego portfela od Apple. Należy jednak spodziewać się, że Apple Pay pojawi się w ofercie BZ dopiero w przyszłym roku.

Komentowanie zamknięte do odwołania