Aplikacja mobilna BZ WBK z logowaniem za pomocą odcisku palca i… twarzy?

0

BZ WBK udostępnił swoim klientom zaktualizowaną aplikację mobilną z nowymi funkcjami. Zmiany są znaczące, ponieważ od teraz będziemy mogli zalogować się do aplikacji za pomocą odcisku palca. BZ WBK zapowiedział także gotowość wprowadzenia FaceID do swojej aplikacji mobilnej – czyli nowego sposobu weryfikacji od Apple, zastępującego czytnik linii papilarnych w iPhonach.

Klienci BZ WBK mogą już zaktualizować aplikację mobilną. Osoby posiadające smartfona z Androidem będą mogły skorzystać z nowego sposobu logowania do aplikacji – czyli za pomocą odcisku palca. Minimalna wersja Androdia, która jest wymagana w tym przypadku to 6.0. Do tej pory z biometrii mogli skorzystać tylko klienci BZ WBK, który posiadali iPhona.

Co więcej bank przy okazji prezentacji nowych funkcji aplikacji oznajmił, że jest gotowy wprowadzić logowanie za pomocą FaceID. Jest to technologia opierająca się na biometrii twarzy, zastosowana w nowych iPhonach X, która ma zastąpić czytniki linii papilarnych. Premiera tej serii iPhonów ma mieć miejsce 3 listopada.

Oprócz nowych funkcji aplikacji wiedoweryfikacja przy zakładaniu konta

BZ WBK oprócz informacji na temat nowych funkcji aplikacji mobilnej, poinformował także o wprowadzeniu możliwość zakładania konta za pomocą wideoweryfikacji. Klient nie będzie musiał fatygować się do oddziału banku aby otworzyć rachunek osobisty w BZ WBK. Cały proces zostanie przeprowadzony zdalnie. Wystarczy do tego komputer lub smartfon z dostępem do Internetu, kamerka i mikrofon. Wymagany będzie również dokument tożsamości – np. dowód osobisty, który posłuży do weryfikacji danych. Wideoweryfikacji pojawi się w aplikacji mobilnej BZ WBK ciągu kilku dni.

Komentowanie zamknięte do odwołania