100 zł premii za założenie IKE w ING Banku Śląskim

0

Masz konto w ING Banku Śląskim? Teraz zyskasz zakładając Indywidualne Konto Emerytalne. Wystarczy, że jako obecny klient ING otworzysz IKE i zapewnisz regularne wpłaty na konto. Bank za spełnienie prostych warunków przyzna 100 zł premii. Promocja przypomina wcześniejszą akcję związaną z regularnym inwestowaniem – opisaną tutaj.

Do niedawna można było skorzystać z podobnej promocji – dotyczącej regularnego inwestowania za pomocą funduszy inwestycyjnych. Tym razem klienci ING Banku Śląskiego mogą zyskać 100 zł premii otwierając Indywidualne Konto Emerytalne. IKE szerzej zostało opisane tutaj. Największą zaletą konta jest ominięcie podatku Belki od zysków kapitałowych. W ramach IKE możemy zdecydować się na oszczędzanie na rachunku oszczędnościowym lub inwestowanie na rynkach kapitałowych. To, jaką formę oszczędzania na emeryturę wybierzemy – zależy do nas.

Promocji ING umożliwia otworzenie IKE i za spełnienie prostych warunków – otrzymanie 100 zł premii. Z promocji mogą skorzystać obecni klienci ING. Jednak do promocji można przystąpić do 29 grudnia – co oznacza, że jeśli teraz otworzycie rachunek osobisty w ING, to jeszcze będziecie mogli wziąć udział w promocji związanej z IKE.

Link do wniosku o konto osobiste w ING znajdziecie tutaj.

Zakładając konto osobiste w ING możecie także zyskać 100 zł – co zostało opisane tutaj.

100 zł premii za konto IKE – warunki

Wniosek o przystąpienie do promocji można znaleźć w bankowości internetowej Moje ING przechodząc do Oferta ING -> Promocje.

Przed otworzeniem IKE należy wypełnić ankietę inwestycyjną, która sprawdza naszą wiedzę na temat inwestowania i ponoszonego ryzyka inwestycyjnego.

Warunkiem otrzymania 100 zł jest nabycie co najmniej trzy razy do 31 marca 2018 r. jednostek uczestnictwa w ramach Dyspozycji Regularnego Inwestowania. Minimalna kwotą jaką należy zainwestować w ciągu miesiąca to min. 250 zł. Oznacza to, że promocja wymaga od nas zainwestowania w sumie 1000 zł (pierwsze 250 zł inwestujemy „ręcznie”, następnie środki są pobierane automatycznie z naszego kont w ramach złożonej dyspozycji.)

Uwaga, jeśli wcześniej mieliśmy złożoną Dyspozycję Regularnego Inwestowania dla IKE, to nie możemy skorzystać z promocji. Nie można posiadać dwóch kont IKE, dlatego posiadacze takiego rachunku niestety również są wykluczeni z tej promocji.

Po spełnieniu warunków, premia powinna pojawić się na naszym koncie do 16 kwietnia 2017 r.

Tutaj zamieszczam regulamin promocji

W co zainwestować odkładając na oszczędności na IKE?

W ING możemy wybrać pomiędzy:

  • Kontem Funduszowym – do wyboru mamy 3 strategie: Pakiet Ostrożny, Umiarkowany (mieszany), Dynamiczny (akcyjny). Najbezpieczniejszą inwestycją będzie wybór Pakietu Ostrożnego (100% jest inwestowanie w fundusze rynku pieniężnego i obligacji co daje poziom ryzyka porównywalny do lokat bankowych).
  • Funduszem Indeksowym – środki są inwestowanie w indeksy giełdowe (działa to podobnie jak ETF). Kupujemy pakiety odzwierciedlające ceny spółek z danego rynku. Do wyboru mamy: ING BSK Indeks WIG 20 (20 największych spółek z GPW), ING BSK Indeks MSCI EMU (240 spółek z największych z giełd europejskich w tym Niemiec, Francji i Włoch), ING BSK Indeks S&P 500 (500 największych spółek z giełdy amerykańskiej).
  • Funduszem inwestycyjnym – ING oferuje dostęp do 100 różnych funduszy inwestycyjnych. Wybór jest bardzo szeroki od funduszy akcyjnych (ryzykownych) do funduszy pieniężnych (bezpiecznych). Każdy może wybrać coś dla siebie.

Na sam koniec warto przypomnieć, że wypłaty z IKE bez naliczania podatku Belki (19%) mogą nastąpić dopiero po osiągnięciu prze nas 60 lat.

Zważywszy na to, że przyszłe emerytury wypłacane przez ZUS, będą raczej należały do „głodowych”, to IKE jest jednym ze sposobów na budowanie kapitału emerytalnego.

Tutaj założysz konto osobiste w ING i będziesz miał szansę wziąć udział w opisanych promocjach

Komentowanie zamknięte do odwołania